banner192

12 milyonluk proje başladı

Acarlar Longozu, yapım ve bakım işlemleri nedeniyle 10 Eylül’de ziyaretçilere kapatılmıştı. Vali Kaldırım sosyal medyadan yaptığı paylaşımla 12 milyon lira bütçe ayrılan projenin başladığını duyurdu.

12 milyonluk proje başladı
banner197

   Karasu ve Kaynarca ilçelerinde yer alan ve 24 kilometrekarelik alanıyla dünyanın en büyük su basar ormanlarından biri olarak kabul edilen Acarlar Longozu, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1.Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Sakarya Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen yapım ve bakım ihalesi kapsamında 450 gün boyunca ziyaretçilere kapalı kalacak.

''ACARLAR LONGOZUMUZ DÜNYA

TURİZMİNİN GÖZBEBEĞİ OLACAK''

   ''Acarlar Longozumuz dünya turizminin gözbebeği olacak'' yazan Vali Çetin Oktay Kaldırım dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla 12 milyon lira bütçe ayrılan Acarlar Longozu projesinin başladığını duyurdu.  

   Proje ile ilgili ilk bilgileri de paylaşan Vali Kaldırım, longozda karşılama ve ziyaretçi merkezi, iskele, otantik pazar, kafe, sergi ve tabiat eğitim merkezi, yürüyüş parkuru ile gözlem kulesi yapılacağını bildirdi. Ayrıca, Acarlar Longozu'nun ziyarete açık kısmında bulunan 650 metrelik yürüyüş alanının 2 bin 100 metreye çıkartılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 11:33

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER