16 yıllık çaba meyvesini verdi: 'Ağustos'ta tamamlanacak'

Sakarya nehir ağzına uygulanmasına başlanan mendirek projesi Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) yetkililer tarafından incelendi. Projenin Ağustos ayı sonunda tamamlanacağı belirtildi.

16 yıllık çaba meyvesini verdi: 'Ağustos'ta tamamlanacak'
banner189

6 Haziran Cumartesi günü Karasu İhsaniye’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyza Mirasyedi ile Bolu Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürü Erdem Öncebe ve beraberindeki ekip AYGM tarafından Sakarya Nehri ağzında yürütülen çalışma yerinde incelendi. Bakanlık ve Bolu Bölge Müdürlüğü yetkilileri, özellikle kış aylarında balıkçıların liman olarak kullanmakta olduğu Sakarya nehir girişindeki sorunları giderecek çalışma hakkında ihaleyi üstlenen firma yetkililerinden bilgi aldılar. Edinilen bilgilere göre proje Ağustos 2020'de tamamlanacak.

‘16 YILDIR BEKLİYORUZ’

Projenin hayata geçirilmesinin yıllardır takipçisi olan Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman, 16 yıllık çabalarının sonuç vermesinden memnun olduklarını söyledi. Karaman, “Bundan sonraki adım projesi hazır olan ve programa alınarak ödenek ayrılmasını beklediğimiz Karasu Balıkçı Barınağı’dır. Kooperatifimize bağlı balıkçıların sorunlarının kökünden çözümü bu projenin gerçekleştirilmesine bağlıdır” diye konuştu.

BLOKLAR HAZIR

Bir süre önce ihale edilen Karasu Sakarya Nehir Ağzı Projesi’nde kullanılacak beton blokların hazırlanması büyük ölçüde tamamlandı. Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman, mendireğin ilk blok taşının önümüzdeki günlerde suya bırakılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 21:01

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER