23 Nisan'da koltuklar çocukların

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklar, temsil makamlarında kısa süreli görev yaptı. Makamları devralan çocuklar Karasu’da yapmak istedikleri ne varsa anlattı.

23 Nisan'da koltuklar çocukların

‘HAYATIN EN ZOR İŞLERİNDEN BİR TANESİNİ DEVRALMIŞ OLDUN’

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama şenlikleri 22 Nisan’da makam ziyaretleri ile başladı. Bu ziyaretlerde koltuklar çocuklara devredildi. Karasu İmam Hatip Ortaokulu 8.sınıf öğrencisiFurkan Çifçi, Kerem Çetin, 6.sınıf öğrencisi Elif Melis Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Erşen ve Okul Müdürü Şeref Çifci ile birlikte Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret etti. Öğrencilerden Kerem Çetin başkanlık koltuğuna oturdu. Başkan Sarı koltuğunu devrettiği öğrenciye, ‘’Hayatın en zor işlerinden bir tanesini devralmış oldun. Dolayısıyla bu konuda fikirlerini alacağız’’ dedi. Karasu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Kerem Çetin, “Karasu’da beyin göçü olmaması için Fen Lisesi şart” dedi ve yapmak istediği projeler hakkında bilgi verdi. Çetin, “Karasu’nun her yerinde bisiklet parkları ve bisiklet istasyonu yapmak istiyorum. Bu projeyle hiçbir çocuk bisikletim yok demeyecek. Hiç kimse bisikletini merdiven altında saklamayacak” diye konuştu.

‘OKULLARDAKİ GÜVENLİK ARTTIRILMALI’

Karasu Şehit Ferhat Sözer İlkokulu öğrencileri İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaydı. İlçe Jandarma Komutanlığı’nı Şehit Ferhat Sözer İlkokulu 2/A sınıfından Elif Miray Gönüllü, 4/A sınıfından Emirhan Ayas, Nilay Yen, 4/B sınıfından Zeynep Balyemez, Onur Said Duman, Öğretmenleri Aslıhan Demirbağ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ergün Demir ve Okul Müdürü Ahmet Ova ile birlikte ziyaret etti. İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hasan Alataş makamını çocuklara bıraktı. Makam koltuğuna temsili Jandarma Komutanı olarak Elif Miray Gönüllü oturdu. Birimlere anons geçen çocuk Jandarma Komutanı, ilçenin asayişi hakkında bilgi aldı. Gönüllü, okul giriş ve çıkışlarında güvenlik tedbirlerinin artırılması talimatını verdi. İlçe Jandarma Komutanı Alataş 23 Nisan misafirlerine ikramlık dağıttı. Ziyaret sonunda, öğrenciler Jandarma Komutanlarının trafik motorlarına binerek eğlenceli anlar yaşadı.

 ‘ÖĞRENCİLERE SU VE MUZ DAĞITILSIN’

Yalı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Sare Yurdabayrak, Kaymakamlık koltuğuna oturur oturmaz ilk talimatı İlçe Mili Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a oldu. 4/A sınıfından Sare Yurdabayrak, 3/A sınıfından Almina Türkan, 3/B sınıfından Yusuf Mustafa Topçu, 3/B sınıfından İbrahim Halil Aygüneş, 2/B sınıfından Halil Çınar Demir, Öğretmenleri Özlem Enşici, Okul Müdürü Rıza Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü ile beraber Kaymakamlık makamını ziyaret etti. Öğrenciler Karasu Kaymakam Vekili Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu’na çiçek verdi. Kaymakamlık makamı koltuğuna Sare Yurdabayrak oturdu. Yurdabayrak ilk talimatını İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a verdi ve Nisan tören çalışmalarında öğrencilere su ve muz dağıtımı yapılmasını istedi. Bunun yanı sıra tören alanında tüm çocuklara kırmızı balon dağıtılmasını istedi. Küçük Kaymakam Sare Yurdabayrak, Kaymakam Vekili Emre Nebioğlu’ndan kültürel değerlerine sahip, temiz bir toplum mirası bırakılmasını istedi.

‘GÜVENLİK PERSONELİ ÇALIŞTIRILMALI’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın makam koltuğuna Toki Demokrasi İlkokulu’ndan Yusuf Kerem Aşkın oturdu. Aşkın, engelli öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim görme talimatı verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne TOKİ Demokrasi İlkokulu’ndan Yusuf Kerem Aşkın, Neslişah Sine Aydoğan, Azra Algül, Aslı Çot, Hümeyra Demirel, Okul Müdürü Ahmet Dursun ile birlikte ziyaret etti. Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a çiçek taktim etti. Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan makam koltuğunu Yusuf Kerem Aşkın’a bıraktı. İlk talimatını veren Aşkın, engelli öğrenciler için daha geniş sınıf talebinde bulundu. Okullarda güvenliğin sağlanması için güvenlik personelinin çalıştırılmasını ve bunun yanı sıra kütüphanelerde kitap yetersizliğinin giderilmesini ve daha sesiz bir ortam sağlanmasını istedi. Sınıflardaki kalabalıktan rahatsız olan öğrenciler için sınıftaki öğrenci sayılarının minimum seviyeye indirilmesini istedi. Turhan, talepleri tek tek not alarak gerekeni yapacağını söyledi ve makamını ziyaret eden öğrencilere kitap hediye etti.

TELSİZLE ASAYİŞ RAPORU ALDI

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu 5/C sınıfından Umut Yaşar Yılmaz, 6/B’den Aseel Adıl Khaleel, 5/A’dan Zeynep Şölen Ortaş, 5/B’den Esila Yaren Ceylan, 5/B’den Muhammed Emin Bayraktar, Okul Müdür Cemal Çetinkaya, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mahmut Kırım da makamı çocuklara bıraktı. Çocuklar Komiser Kırım’a tablo hediye etti ve çiçek verdi. Makam koltuğuna 5.sınıf öğrencisi Umut Yaşar Yıldız oturdu. Yıldız koltuğa oturur oturmaz telsizle talimatlar yağdırdı. Birimlere anons geçerek ilçenin asayişi hakkında bilgi aldı. Yıldız, trafiği de unutmadı. Sürücülerin trafik kurallarına uymalarını sağlamak amacıyla şehrin belirli noktalarında trafiğin yoğun olduğu saatlerde uygulama yapılması talimatını verdi. Birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile makam ziyareti sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 19:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER