23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gururla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler altında buruk kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gururla kutlandı

   Karasu’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101’inci yılı, korona virüs salgını dolayısıyla sade bir törenle kutlandı. Belirli sayıda kişinin katıldığı törende İstiklal Marşı okunarak, Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Bu sırada Türk Bayrağı göndere çekildi. Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen kutlama töreninde Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı Cumhuriyet Savcısı Haluk Çınarbay ve Milli Eğitim Müdür Çetin Turhan hazır bulundu. Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. 

KİMLER KATILDI
   Ellerinde bayraklar, ay yıldızlı kıyafetleri ve kırmızı maskeleriyle törene katılan minik öğrenciler bayram töreninin ilgi odağı oldu. İlçe protokolü, kutlama sonrasında Atatürk Anıtı önünde çocuklarla fotoğraflar çektirdiler.
   Maske ve sosyal mesafe ile gerçekleştirilen kutlama töreni salgın nedeniyle saat 10.00’da başlayıp 10.25’de sona erdi.
   Çocuk Bayramının kutlama törenine protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, muhtarlar ve öğretmenleri ile birlikte sınırlı sayıda küçük öğrenci katıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 15:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER