banner469

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı belli oldu

24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 09.00'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olan kutlama programı saat 10.00’da Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Salonunda devam edecek.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı belli oldu

   24 Kasım Öğretmenler Günü ilçede düzenlenen törenlerle kutlanacak. İlk tören 24 Kasım Çarşamba günü saat 09.00’da Kaymakamlık bahçesinde yapılacak. İlçe protokolünün, resmi kurum ve kuruluşlar ile okul müdürleri, özel kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılacağı törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan Atatürk Anıtı’na çelenk sunacak ve saygı duruşunda bulunulacak. Buradaki tören İstiklâl Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.

İKİNCİ TÖREN SAAT 10.00'DA

Öğretmenler Günü için ikinci tören saat 10.00’da Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilecek. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in mesajı okunacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın günün anlamını belirten konuşmasının ardından sırasıyla emekli öğretmenler adına Mustafa Çolak, genç öğretmenleri temsilen Yassıgeçit Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ufuk Çakmak birer konuşma yapacaklar.

YEMİN VE ÖDÜL TÖRENLERİ

Anlamlı konuşmaların ardından duygu dolu şiirler ve marşlar okunacak. Şehit olan ve vefat eden öğretmenlerimiz anısına hazırlanan video gösterimi yapılacak. Adaylığı kalkan öğretmenler yemin edecek. “Pandemik Sınıf “ adlı tiyatro gösterisinden sonra emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verilecek. Tören, 24 Kasım dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 12:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER