40 kuruşluk destek geliyor

Ödemeleri üç ay erkene çekildi...

40 kuruşluk destek geliyor

Karasu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Civelek, Bakanlık, süt fiyatlarına yılsonuna kadar zam yapılmaması kararı ve ilk altı ay 15 kuruştan ödenen desteklemenin yılın son üç ayı 40 kuruştan ödenmesi kararı almasının ardından, bu 40 kuruşluk ödemenin yılın son altı ayı olması konusunda görüş bildirdiklerini belirtti. Civelek, bakanlığın üreticiler için olumlu bir adım attığını ve Temmuz ayından itibaren yılın son altı ayındaki süt desteklemesinin 40 kuruştan ödenmesine karar verdiğini söyledi.

339 ÜRETİCİ DESTEKLEME ALDI

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Civelek, ''2020 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait süt desteklemesi ödendi. Bu dönemde birliğimiz üyesi 339 üreticimiz 1567 ton sütü için 189 bin lira süt desteklemesi aldı. Destekleme rakamlarında, örgütlü sütler için 15 kuruş, soğuk sütler için 12 kuruş ödendi.

Geçen yıl birliğimiz alanına dahil olan Hendek ilçemizden de üreticilerimiz bu dönemden itibaren süt desteklemesi almaya başladı'' dedi.

''GÖRÜŞLERİMİZİ İLETMİŞTİK''

Başkan Civelek açıklamalarına şöyle devam etti: Geçen ay süt fiyatlarına yılsonuna kadar zam yapılmaması kararının ardından Bakanlık yılın son üç ayındaki destekleme rakamlarının 40 kuruştan olacağını açıklamıştı. Bu kararın ardından da Merkez Birliğine Temmuz ayından itibaren yani yılın son altı ayının 40 kuruştan ödenmesi için çalışma başlatılması konusunda görüşlerimizi iletmiştik. Bu konuda bizim gibi diğer örgütlerden de gelen talepler karşısında Bakanlık da üreticiler için olumlu bir adım attı ve Temmuz ayından itibaren yılın son altı ayındaki süt desteklemesinin 40 kuruştan ödenmesine karar verdi.

ÖDEMELER CUMA GÜNÜ

Bu karar kapsamında da Temmuz ve Ağustos aylarının ödemelerini erkene aldı. Bu aylara ait icmali hazırlayarak başvurumuzu yaptık. Bu ayların ödemesi Cuma günü yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 13:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER