banner469

40 senedir kutluyoruz

Öğretmenler Günü ilk kez, Atatürk'ün 100. doğum yılına denk gelen 1981 yılında kutlanmaya başlandı. Kırk yıldır kutladığımız Öğretmenler Günü, 24 Kasım’da Karasu’da törenle kutlandı...

40 senedir kutluyoruz

   24 Kasım Öğretmenler Günü ilçede düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk tören saat 09.00’da Kaymakamlık bahçesinde yapıldı. İlçe protokolünün, resmi kurum ve kuruluşlar ile okul müdürleri, özel kurum ve kuruluşların temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki tören İstiklâl Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.

BAKAN ÖZER’DEN MESAJ

Öğretmenler Günü için ikinci tören Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda ilk olarak Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in mesajı okundu.

KONUŞMALAR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın günün anlamını belirten konuşmasının ardından sırasıyla emekli öğretmenler adına Mustafa Çolak, genç öğretmenleri temsilen Yassıgeçit Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ufuk Çakmak birer konuşma yaptı.

'TOPLUMUN SÜREKLİ ÖNÜNDE GİDEN GÖNÜL ERİ'

Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan konuşmasında özetle şunları söyledi: ‘’Bütün öğretmen arkadaşlarımın, özellikle ilçemizde görev yapan 854 öğretmenimizin Öğretmenler Gününü en içten samimi duygularımla kutluyor, hepinizi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

Bitmeyen sevdaları olan, vatanını ve milletini her şeyden üstün tutan, Vatan aşkıyla yüreği titrerken görevi başında şehit olan, 'al bayrağımın dalgalandığı her yer vatanımdır, görev neredeyse oradayım'  diyebilen, geleceğe giden yolda masum hayatlara dokunarak bilgi ve sevginin can suyuyla yeni nesilleri filizlendiren öğretmenlerin günüdür bu gün.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir.

Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur.’’

YEMİN ETTİLER

Şehit olan ve vefat eden öğretmenlerimiz anısına hazırlanan video gösteriminin ardından adaylığı kalkan öğretmenler yemin etti. Genç öğretmenler, Müzik Öğretmeni Tahir Gök yönetiminde Öğretmen Marşı’nı söyledi.

'PANDEMİK SINIF' TİYATRO OYUNU

Öğrencilerin sahneye koyduğu “Pandemik Sınıf “ adlı tiyatro gösterisi izleyenlerden bol alkış aldı.

HİZMET ŞEREF BELGESİ

Program, Kaymakam Emre Nebioğlu’nun emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi vermesi ile devam etti, 24 Kasım dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tamamlandı.

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

DERECEYE GİRENLER

İlkokullar arası Şiir dalında

TOKİ Demokrasi İlkokulundan Zeynep Melisa Kılınç birinci, Aziziye İlkokulundan Üzeyir Tarık Türk ikinci ve Nisa Özden üçüncü oldular.

Ortaokullar arası Kompozisyon dalında

TOKİ Demokrasi Ortaokulundan Mustafa Can Kılınç birinci, Özel Özşen Kolejinden Elif Nur Akbal ikinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulundan Meryem Yağmur Alemdar üçüncülük kazandı.

Liseler arası Kompozisyon dalında

Karasu Anadolu Lisesinden İshak Sancak birinci olurken, Özel Özşen Anadolu Lisesinden Ayşe Melek Aygüneş ikincilik, Karasu Anadolu Lisesinden Rümeysa Avat üçüncülük elde etti.

Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kaymakam Emre Nebioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş ve Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın elinden aldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 16:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER