4’üncü yıl dönümünde 15 Temmuz

Karasu'da 15 Temmuz...

4’üncü yıl dönümünde 15 Temmuz
banner189

Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri öğlen namazı öncesi Merkez Camisi’nde okunan Mevlid-i Şerif ile başladı.

Ardından saat 15.30’da, Kaymakamlık ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan program ile 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na günün anısına fidan dikildi.

AKŞAM PROGRAMI TÜRKEŞ PARKI’NDAYDI

  Akşam ise Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda ilçe protokolü ve vatandaşların katıldığı bir program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Merkez Camii Müezzini Halil İbrahim Akdağ tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

Dört yıl önce yaşanan olayların anlatıldığı video gösteriminin ardından Kaymakam Aziz Mercan ve Belediye Başkanı İshak Sarı konuşma yaptılar.

EŞİNE RASTLANMAYAN DİRENİŞ

  15 Temmuz’un bir kahramanlık gecesi olduğunu belirten Belediye Başkanı İshak Sarı, 251 şehidin hüznünü yaşarken, dünyada eşine rastlanmayan bir direnişe imza atmanın da onuru içinde olduklarını söyledi. Sarı sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına kulak veren milyonların vatana ve bayrağa ihanet eden hainlere karşı genç yaşlı demeden tankların önüne yatarak, uçakların mermilerine göğüs gererek, korkusuzca kahramanlık sergiledikleri bir gecedir.”

TÜRK MİLLETİ ASİLLİĞİNİ BİR KEZ DAHA KANITLADI

  Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Kaymakam Aziz Mercan şunları kaydetti; “15 Temmuz gecesi bize Çanakkale, Kuvayi Milliye, Sakarya ve Büyük Taarruz’daki ruhun canlı olduğunu gösterdi. Türk Milleti korkusuzca, demokrasiye sahip çıktı ve tankların altına yattı. Milletimiz, o gece Pennsylvania’daki alçak melunun teröristlerine meydanları dar etti. Türk Milleti bu zaferi yüreklerdeki iman ve eşi olmayan cesaretle gerçekleştirdi. Bir kez daha kutsal topraklarımız haçlı işgaline geçit vermemiştir. 15 Temmuz, Türk Milleti’nin asilliğini ve cesurluğunu bir kez daha kanıtlamasına vesile oldu.’’

  Kaymakam Mercan ve Başkan Sarı’nın 15 Temmuz anı defterini imzalamasıyla program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 11:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER