5. yıldönümünde 15 Temmuz böyle anılacak

Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. yıldönümü nedeniyle Perşembe akşamı Karasu’da bir program düzenlenecek...

5. yıldönümünde 15 Temmuz böyle anılacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle 15 Temmuz 2021 Perşembe akşamı Karasu’da bir program düzenlenecek.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri sabah saat 10:00'da İlçe Protokolünce Merkez Mezarlığı'ndaki şehit mezarları ziyareti ile başlayacak. Şehit yakınları ile gazi ve gazi aileleri de gün boyu ziyaret edilecek.

Öğlen Namazı sonrası Merkez Camisi’nde Mevlid-i Şerif okunacak.

14:00'te Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı'nda resim sergisi gezilecek.

Ardından saat 15.00’te, Kaymakamlık ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan program ile Kızılcık Tepe mevkiindeki 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na günün anısına fidan dikilecek.

AKŞAM PROGRAMI TÜRKEŞ PARKI’NDA

Akşam ise Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda ilçe protokolü ve vatandaşların katıldığı bir program düzenlenecek. Saat 19.45’te Demokrasi Meydanı Sahne etkinlikleri sergilenecek. 20.00’de İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayacak programda Kur’an tilaveti, şehitlere dua, 15 Temmuz kısa film gösterimi ve 15 Temmuz videosu gösterimi olacak. Belediye Başkanı İshak Sarı ve Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı konuşması yayınlanacak.

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı 00.13’de tüm camilerde sela okunacak.

Ayrıca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde 14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurumlarına Türk Bayrakları asılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 14:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER