banner469

500 adet fidan toprakla buluştu

İlçemizde, Karasu Orman İşletme Müdürlüğünce Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği ile Karapınar Mahallesindeki alanda fidanlar toprakla buluştu.

500 adet fidan toprakla buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü kutlaması bugün yapıldı. Karapınar Mahallesinde düzenlenen etkinlikte 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar toprakla buluşturuldu. Karapınar’daki fidan dikim alanına Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 500 adet fidan dikildi.

GELECEĞE NEFES KAMPANYASI

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde ülke genelinde birçok bölgede binlerce fidan toprakla buluşuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yürütülen Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında bu yıl Karasu Karapınar Mahallesindeki fidan dikim alanına 500 fidan dikildi.

CAN SUYU VERDİLER

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başlayan etkinlikte Helvacı ve beraberindekiler daha sonra fidan dikti, dikilen fidanlara can suyu verdi.

KİMLER KATILDI

Programa Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, belediye başkan yardımcıları İsmail Karakaş ve Hüdaver Ağun, Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş, ilçe protokolü, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 14:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER