66 yıllık kulübü tabuta koydular!

Federasyonun yapılmasını istediği yükümlülükleri yerine getirmediği için bir alt kümeye düşürülen Karasuspor’da taraftarların, kulübe destek vermemekle suçladığı belediyeye öfkesi dinmiyor.

66 yıllık kulübü tabuta koydular!

Karasuspor Taraftarlar Derneği, bugün öğle saatlerinde Atatürk Bulvarı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde bir protesto gösterisi düzenledi. Yeni ve eski futbolcularla çok sayıda taraftarın katıldığı gösteride, kulübe maddi destek vermemekle itham edilen Karasu Belediyesi yöneticileri aleyhine sloganlar atıldı. Gösteri alanına Karasuspor’un forma renkleri olan sarı-kırmızı bezle kaplanmış bir tabut getiren sporcu ve taraftarlar, burada yapılan konuşmanın ardından bulvar boyunca alkışlı protestolarla yürüdü ve ardından sessizce dağıldı.

KAYMAKAMLIK İZİN VERMEDİ

Taraftarlar Derneği yöneticileri, protesto gösterisi sonrasında topluca Karasu belediyesi önüne gelerek Belediye başkanı ile görüşmek istediklerini, ancak Karasu Kaymakamlığı’nın bu yürüyüşe izin vermediğini belirttiler. Kaymakamlığın ilden çevik kuvvet ekiplerini çağırdığı öğrenilirken alanda ve belediye binası önünde çok sayıda sivil güvenlik görevlisinin önlem aldığı gözlendi.

ARSLAN: ‘BU YIL LİGLERDE YOKUZ’

Gösteri sonrasında Karasu Haber’e konuşan Karasuspor Taraftarlar Derneği  ve kulüp yöneticileri Onur Arslan, Tuncay Şeker ve Cihat Ekşi zor durumda kalan kulüp için belediyeden destek talep ettiklerini ancak buna olumlu bir yanıt alamadıklarını söylediler. “Belediye başkanı ile görüşme imkânı dahi bulamadık” diye konuşan yöneticiler, Karasuspor’un BAL'da oynaması gerekirken bir alt kümeye düşürülmesi nedeniyle  bu yıl liglerde yer almayacağını ve Karasulu sporseverlerle dayanışma içerisinde kulübü ayağa kaldıracak projelere yoğunlaşacaklarını dile getirdiler. Arslan, Şeker ve Ekşi ilk iş olarak kulübe bir otobüs kazandırmak amacıyla kampanya açmayı düşündüklerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 20:03

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER