''97 yılda büyük işler başardık''

Değerli Karasulu hemşehrilerim...

''97 yılda büyük işler başardık''

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Helvacı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Değerli Karasulu hemşehrilerim,

Bugün Türkiye Cumhuriyetinin 97. yıldönümünü birlikte gururla, onurla, sevinçle kutlamanın heyecanı içindeyiz. Sarsılmaz azmin ve inancın zaferidir Cumhuriyet. Herkese kutlu olsun.

KENDİ KADERİNİ KENDİ ELLERİYLE YAZDI

Atatürk 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir,” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet bizlere bırakılmış büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyetimiz, anlam ve gücünü milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği Kurtuluş Mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir inanç ve ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.

GÜÇLÜ TÜRKİYE'Yİ KURDUK

Cephelerden, seferberlikten, kıtlıktan, uçurumun dibinden geldik bu meydanlara. Gidip de dönülmeyen Yemen'den, yiğitlerin harman gibi savrulduğu Cezayir'den, Balkanlar'dan, Kafkaslar'dan; anaların, babaların ümidini kestiği Çanakkale'den, Kırım'dan, Kerkük'ten, Sakarya’dan Başkomutanlık Meydan Muhaberesiyle başladı, Kıbrıs'tan geldik bu meydanlara. 97 yılda büyük işler başardık. Güçlü Türkiye'yi kurduk.

Hak ve hürriyetlerinden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Cumhuriyeti korumak ve kollanacaktır.

CUMHURİYET YENİDEN DİRİLİŞİN ADIDIR

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişin adıdır. Bizler tarihimizden aldığımız miras ve ilhamla 1000 yıllık devlet geleneğine sahip olan tarih yapmış, tarihin akışını değiştirmiş büyük bir milletin evlatları olarak oynanan oyunlara, kardeşliğimize, birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik saldırılara asla izin vermeyeceğiz.

BİZİ BİZ YAPAN

Bizi biz yapan, bu milleti büyük millet yapan, bu ülkeyi güçlü yapan bu fedakarlıktır, bu birlikteliktir. Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu cennet vatanın her karışı için kanımızı dökmeye, canımızı vermeye hazırız.

Değerli Karasulular, yıllar önce sabrımızı, gücümüzü, azmimizi, birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi, sevgimizi, kardeşliğimizi yedi düvele gösterdik.

VAR GÜCÜMÜZLE

Bizler bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkarak her bakımdan daha güçlü daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle gayret göstermeliyiz.

Bu tarihi gün dolayısıyla başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 16:20

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mamud, tekin
Mamud, tekin - 1 yıl Önce

Hepiniz robot kaymakamsiniz, robot memur, robotlasmis hizmet anlayışı, geç kpss testini ol bı robot memur gelsin keyfin. Ne güzel, ondan sonra yat

SIRADAKİ HABER