AGD: Çanakkale bir ümmetin müdafasıdır

Anadolu Gençlik Derneği Karasu Başkanı Murat Ali Aksoy, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

AGD: Çanakkale bir ümmetin müdafasıdır

   Tarihin sadece anmak için olmadığını anlamak ve ders çıkarmak için var olduğunu kavramımız gerektiğini ifade eden Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy: “Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders ise; birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 106 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiçbir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur.” dedi.

   Aksoy: “Dedeleri Çanakkale’de omuz omuza çarpışırken şehit düşenlerin torunları bugün aralarına fitne tohumları ekilerek birbirine düşürülmeye çalışılıyor. İslam coğrafyası, etnik, bölgesel ve mezhepsel farklılıklar tahrik edilerek parçalanmaya çalışılıyor. Bu oyunu bozmanın yolu daha fazla birlik, daha fazla beraberlik ve daha fazla kardeşliktir. Daha fazla adalet, daha fazla özgürlüktür. Bugün Çanakkale’yi anlamak için metrekareye düşen 6000 merminin kokusunu almamız gerekir. Bunun manasını anlamamız gerekir” diye konuştu.

ÇANAKKALE BİR ÜMMETİN MÜDAFAASIDIR
   Ecdadımızın Çanakkale’yi müdafaa ederken bütün bir İslam alemini müdafaa ettiğini belirten Aksoy: “Çanakkale’de toprağa düşen iki yüz elli bin delikanlının şehadeti, 630’da Hazreti Muhammed (s.a.v.) önderliğinde fethedilen Mekke’nin, 636’da Hazreti Ömer hilafetinde fethedilen Kudüs’ün, 639’da İyaz Bin Ganem kumandasında fethedilen Diyarbakır’ın, 1453’de Fatih Sultan Mehmet komutasında fethedilen İstanbul’un kardeşliğinin teminatıdır. Çanakkale öncelikle bunu bilmektir, bunu anlamaktır, buna inanmaktır ve bunun için çalışmaktır. Bizler de Millî Görüş gençliği, Anadolu Gençlik erleri olarak bu inançla çalışmalarımızı yarım asırdır sürdürme gayreti içerisindeyiz.

   Erbakan Hocamızın söylediği; “Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir” sözü bizim gençliğimizi ve çalışmalarımızı tasvir eden en güzel sözlerdendir” ifadelerini kullandı.

AGD, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ 250 BİN HATİMLE YAD EDİYOR
   Anadolu Gençlik Derneği - Milli Gençlik Vakfı Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy: “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde aziz şehitlerimizi, "250.000 Şehide 250.000 Hatim" kampanyası vesilesiyle hatimlerle ve dualarla yad ediyoruz.

   Online olarak başlattığımız çalışma agdhatim.com üzerinden devam ediyor. Çanakkale Şehitlerimizin ruhuna hatim ve cüz almak isteyenler web sitesi üzerinden kampanyaya katılım gösteriyorlar.

   Bu vesileyle 250 bin şehide 250 bin hatim çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’nin 81 ilinden teşkilatlarımızın ve dünyanın dört bir yanından kardeşlerimizin bu çalışmaya yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Hatimlerin duası 31 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 22:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER