AKP belediyeleri arasında… Al üyem ver üyem!

Karasu Belediyesi iki ilginç transfer hikâyesinin öznesi oldu. Bir meclis üyesi komşu belediyede, bir başka belediyenin meclis üyesi Karasu'da iş başı yaptı. Basın Müdürlüğü’ne de dışarıdan atama bekleniyor.

AKP belediyeleri arasında…  Al üyem ver üyem!

   2019 seçimleriyle birlikte AKP’li olan belediye kadrosundan görevi devralan yeni AKP’li yönetimin kadrolaşma çalışmaları sürüyor. Eski birim müdürlerinin emeklilik veya yer değişikliği ile görevlerinden uzaklaştırılması sonrası şimdi de dış transferlere hız verildi.

MECLİS ÜYESİ KOMŞU BELEDİYEYE

Edinilen bilgilere göre Karasu Belediyesi’nin AKP’li bayan üyelerinden İnşaat Mühendisi Esra Bıyıklıoğlu, komşu ilçe AKP’li Ahmet Acar’ın başkanlığını yaptığı Kocaali Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde göreve başladı. Bıyıklıoğlu’nun İŞKUR aracılığıyla işe başlatıldığı ve görev süresinin 6 ay olduğu öğrenildi. Esra Bıyıklıoğlu TOKİ konutları projesinde görev yapmıştı.

KÂHITHANE’DEN ŞEHİR PLANCISI

İstanbul Kâğıthane Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi Merve Yavuz Karasu Belediyesi’nde göreve başlatıldı. Şehir plancısı olduğu belirtilen Yavuz’un İmar Müdürlüğü bünyesinde görevlendirildiği belirtildi. Merve Yavuz’un meclis üyeliği görevinden ayrılıp ayrılmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

BASINA TRANSFER Mİ?

Kulislere yansıyan bir başka bilgi ise son mecliste kabul edilen önergeyle oluşturulan Basın Müdürlüğü kadrosuna ilçe dışından atama yapılacağı şeklinde. Belediye Basın ve Halk İlişkiler günümüze kadar Basın Şefliği adı altında faaliyet sürdürüyordu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 16:57

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
tabitabi
tabitabi - 4 ay Önce

kesin 6 aydır zaten ne zamandır 6 aylık sözleşmeli personel alınmış bizmi bilmiyoruz sorsan kul hakkını savunurlar şimdide kadro geliyor beleşten memur ohh ne ala

SIRADAKİ HABER