Ali Kibar: ‘Yatırımlarımız sürecek’

Karasu’da yatırım planı olan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, artan maliyetlere rağmen önümüzdeki yıl dört yeni yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Ali Kibar: ‘Yatırımlarımız sürecek’

   Bloomberg HT kanalında bir programa katılan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, artan yatırım maliyetlerine rağmen 50 yıllık sanayi yatırımcısı deneyimlerine dayanarak yeni yatırımlar yapmayı planladıklarını ifade etti. Alüminyum, enerji, panel ve otomotiv yan sanayi alanlarında dört yeni yatırım yapmayı planladıklarını hedeflediklerini belirten Kibar, katma değerli ürünleri daha fazla üretmeye yönelik çalışmaları olduğunu da belirtti.

‘ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRMEMİZ GEREKİYOR’

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik sıkıntıların da farkında olduklarını ancak geçmişten edindikleri deneyimle bu durumun üstesinden gelebilecek güçte olduklarını dile getiren Ali Kibar, ‘’Bu ülke hepimizin. Ülkemiz ekonomisini bütünsellik içinde güçlendirmemiz ve gayri safi milli hasılamızı yükseltmemiz gerekiyor. Bunun için de katma değeri yüksek ürünleri üretmek durumundayız. Maliyetlerde tasarrufa gitmek ve dış gelir sağlayacak ürünler geliştirmek zorundayız’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 13:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER