Aydın’dan Sarı'ya yanıt geldi… ‘O iddia doğru değil’

CHP İlçe Eski Başkanı Nurhan Aydın, Belediye Başkanı İshak Sarı’nın gündeme getirdiği, Mehmet İspiroğlu’nun 2019 seçimleri öncesinde partilerine adaylık başvurusunda bulunduğu iddiasının doğru olmadığını söyledi.

Aydın’dan Sarı'ya yanıt geldi… ‘O iddia doğru değil’

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Eski Başkanı Nurhan Aydın, Ak Partili Belediye Başkanı İshak Sarı’nın, katıldığı bir canlı yayın programında gündeme getirdiği ‘belediye eski başkanı Mehmet İspiroğlu’nun son yerel seçimler öncesinde Ak Parti’den aday olamayınca CHP’den adaylığı gündeme geldi’ şeklindeki iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

‘O DÖNEMİ UNUTTURMA ÇABASI’

Bu konunun Başkan İshak Sarı ve Ak Partili bazı yöneticiler tarafından zaman zaman dile getirildiğini hatırlatan Nurhan Aydın, açıklamasında şunları kaydetti:

“Mehmet İspiroğlu Karasu’da iki dönem üst üste belediye başkanlığı yaptı. Bu sürenin 5 yıl 9 ayı Ak Parti’de geçti. İspiroğlu döneminde yaşananları ve belediyenin nasıl bir borç yükü altına sokulduğunu bilmeyen yok. O dönemde ne olmuşsa Ak Parti ilçe, il ve genel merkez yönetimlerinin gözleri önünde oldu. Yani sorumluluk ortaktır. Ak Parti bu nedenle İspiroğlu dönemini unutturmak için sürekli hedef saptırma taktiklerine başvuruyor. İspiroğlu’nun CHP’den adaylık istediği ve kabul görmediği iddiaları da bunun bir örneğidir.”

‘BİZLERİ ALET ETMESİNLER’

2019 seçimleri öncesindeki adaylık süreçlerinin zamanlamaları incelendiğinde bu iddianın doğru olmadığının gayet net şekilde anlaşılacağını belirten Nurhan Aydın o süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bilindiği gibi 31 Mart 2019 seçimlerinde partimizin adayı Op. Dr. Kerem Erksoy’du. Dr. Erksoy’un adı 2014 seçimlerinde de partimizin gündemindeydi, ancak çeşitli nedenlerle gerçekleşmemişti. 2019’da ise partimizin adayının netleştiğini 16 Kasım 2018’de yapılan parti toplantısında bizzat ben açıkladım. Ancak Dr. Erksoy o tarihte henüz devlet memuru olduğu için isim vermedim. CHP Parti Meclisi de 19 Aralık 2018’de yaptığı toplantıda Kerem Erksoy’un adaylığını resmen açıkladı. Ak Parti ise Karasu adayını 13 Ocak 2019’da duyurdu. İspiroğlu da bir gün sonra BBP’den adaylığını ilan etti. Dolayısıyla İspiroğlu’nun CHP’den adaylık talebi veya bizin kendisine bir teklif iletmiş olmamız söz konusu değildir. Ak Parti iç hesaplaşmalarına bizleri alet etmesin.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 14:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER