Aykut Süt; 'Hak ettiği önemde kutlayacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla alternatif tören düzenledi. 

Aykut Süt; 'Hak ettiği önemde kutlayacağız'

   Kaymakamlık önündeki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamasına katılan CHP İlçe Teşkilatı bu törenin ardından bulvardaki Atatürk anıtına çelenk sundu. Törene İlçe Başkanı Aykut Süt, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Burada bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, ‘’Son yıllarda, hak ettiği önemde kutlanmaktan kaçınılan 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacağız’’ dedi. 

VAROLUŞ MEŞALESİ
Başkan Aykut Süt konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ''Ulusal kurtuluşun ateşini yakmak isteyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, Bandırma Vapuru ile 16 Mayıs 1919’ da İtilaf Kuvvetlerinin işgali altındaki İstanbul’dan Samsun’a hareket etmiştir. 19 Mayıs 1919’ da Samsun ayak basan Mustafa Kemal ve arkadaşları, ya bağımsızlık ya ölüm parolası ile Türk Milletinin varoluş meşalesini yakmışlar, egemenliğin, esaretten kurtuluşun ve cumhuriyetin temellerini atmışlardır. 

Anadolu topraklarında yakılan Kuvayi Milliye ateşi ile örgütlenen Kurtuluş Savaşı sonrasında ulus egemenliğine dayalı, kayıtsız, koşulsuz, bağımsız yeni bir Türk Devleti kurulmuştur. 

Dökülen kanların, yitirilen binlerce canın korkunçluğunu, dehşet ve üzüntüsünü yaşayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ulusal tarihimizin en önemli mihenk taşlarından olan bu adımı Gençler! Cesaretimizi artıran ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız sözleri ile Türk Gençliğine emanet ve armağan etmiştir.

İşte bizim de üzerimize düşen görev ve sorumluluk bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmaktır.''
‘HAK ETTİĞİ ÖNEMDE KUTLAYACAĞIZ’
''Son yıllarda, hak ettiği önemde kutlanmaktan kaçınılan 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacağız'' diyen Aykut Süt, ''Ne kadar küçümsetilmeye ve unutturulmaya çalışılırsa çalışılsın gençlerimiz ve bütün ulusumuz, 19 Mayıs’ları sonsuza kadar yaşatmaya ve onurla yaşamaya kararlıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı, Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Nutuk’da ifade ettiği gibi her durum ve koşulda büyük coşku ile kutlayacağız'' ifadelerini kullandı.
Başkan Süt konuşmasını, Adnan Yücel’in Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek adlı şiirinden bir bölüm okuyarak bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 11:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER