banner192

Bağlantı için direğe çıkınca akıma kapılıp hayatını kaybetti

Karasu’da fındık bahçesindeki ahıra enerji bağlamak için çıktığı elektrik direğinde akıma kapılan Nizamettin Pehlivan hayatını kaybetti.

Bağlantı için direğe çıkınca akıma kapılıp hayatını kaybetti
banner197

Olay bugün (16 Mayıs 2020 Cumartesi) Aziziye Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, elektrik işleri yaptığı bilinen 49 yaşındaki Nizamettin Pehlivan, bahçesindeki ahıra elektrik tesisatı çekmek için Sedaş’a ait dağıtım direğine çıktı. Pehlivan bağlantı yapmaya çalışırken aniden elektrik akımına kapıldı ve yüksek voltaj yüklü tellerde asılı kaldı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ile elektrik dağıtım şirketine bağlı ekipler sevk edildi.  Pehlivan enerji akımı kesilerek bulunduğu yerden indirildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Nizamettin Pehlivan, Karasu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Pehlivan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Savcılık ve Sedaş olayla ilgili olarak ayrı ayrı inceleme başlattı.

4 ÇOCUK YETİM KALDI

Uzun yıllar Karasu Lisesi’nde hizmetli olarak çalışıp emekli olan merhum Nazım Pehlivan’ın oğlu olan Nizamettin Pehlivan, İbrahim ve İsmail Pehlivan’ın ağabeyiydi. 4 çocuk babası Nizamettin Pehlivan’ın ölümü Aziziye Mahallesi’nde büyük üzüntü yarattı.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER