'Bana yapılan itibar suikastıdır'

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, kendisi hakkında ortaya atılan asılsız iddiaları reddetti ve buna yol açanların yargıya hesap vereceklerini söyledi.

'Bana yapılan itibar suikastıdır'

    Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Genel Müdür Turgay Çakmak, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Entegre Fındık İşleme Tesisleri (EFİT A.Ş) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ağca ile birlikte basına açıklamalarda bulundu. 2021 yılı faaliyetleri ve gündeme ilişkin konular hakkında konuşan Bayraktar Giresun’da gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak FİSKOBİRLİK’in 2021 yılında gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar kamuoyu ile paylaştı. Bayraktar 2021 yılının pandemi şartlarına rağmen hedeflenen beklentiler doğrultusunda tamamlandığını belirtti. Kendisinin Giresun’la bağı bulunmadığı iddialarına da değinen Bayraktar, “Benim annem Göreleli, ben de Giresunluyum. Fiskobirlik’i şu an bir Giresunlu yönetiyor zaten” dedi.

‘İDDİALARI REDDEDİYORUM’

FİSKOBİRLİK’in iştirak şirketi EFİT A.Ş’nin eski bir çalışanın açmış olduğu işe iade davası içerisinde ortaya atılan bazı iddialara değinen Bayraktar bu konunun son günlerde kamuoyunu meşgul ettiğine işaret etti. Bayraktar şunları söyledi:

“İddiaların, doğruluğu yanlışlığı araştırılmadan bir kısım kesimlerce yargısız infaz yapılmak suretiyle tarafıma yönelik “itibar suikastı” operasyonuna dönüştürüldü. Bunlar tıpkı son müfettiş denetimi sürecinde olduğu gibi kamuoyu ve yargıyı algı operasyonları ile baskıya alma çabalarından başka bir şey değildir. Hakkımda ortaya atılan bu asılsız iddiaları kesinlikle reddediyorum. Bu hususta, ilgili herkes yargı önünde gereken hesabı verecektir.  Bu iddialar karşısında gerekli yasal süreci başlatmış bulunmaktayım. Yargıya güvenim tamdır. Yargı süreci sonrasında gerekli açıklamaları yine siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna paylaşacağım’’ İfadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 19:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER