Barış sağlandı...

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; ''Sakarya Büyükşehir Belediyemize ait cankurtaran ekipleri yaz dönemi boyunca sahil hattımızda görevlerini yerine getirmeye devam edecekler'' dedi.

Barış sağlandı...

Karasu Belediyesi’nin talebi üzerine Karasu'nun Karadeniz Kıyı Protokolü’nden çıkarılması iki belediye başkanını karşı karşıya getirmişti. Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 12 Mayıs Perşembe günü alınan karar sonrasında sezonun da gelmesiyle birlikte cankurtaranlar konusu merak ediliyordu. Bugün Ak Parti İl Teşkilatı'nda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İl Başkanı Yunus Tever ve Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit'in katıldığı toplantıda yapılan görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Sarı, cankurtaran ekiplerinin yaz sezonunda görev başında olacağını söyledi.

''YASAL BİR ZORUNLULUK''

Cankurtaran ekiplerinin bu yıl da hayat kurtarmaya devam edeceğini belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; "İlçemizde yaz sezonunda Beach hizmeti veren işletmelerin hukuken Cankurtaran hizmeti vermeleri yasal bir zorunluluk. Bu hizmetlere ek olarak Büyükşehir Belediyemizin de Cankurtaran ekibi ile sorunsuz bir yaz sezonu geçireceğimiz düşüncesindeyim. İlçemize verilen bu önemli hizmetten dolayı AK Parti Sakarya İl Başkanımız Sayın Yunus Tever'e ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız  Sayın Ekrem Yüce'ye teşekkürlerimi sunarken, tüm Cankurtaran ekiplerimize sorunsuz bir yaz sezonu diliyorum" dedi.

Tıkla, oku: https://www.karasuhaber.com/gundem/saridan-yuceye-yanit-gecikmedi-isletmeleri-istedik-cankurtaran-h3150.html

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 19:19

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER