Başkan'dan üçüncü açıklama: 'Satış kararı yok!'

Belediye Başkanı İshak Sarı, 142 Taşınmazın devri ile ilgili olarak yeni bir açıklama daha yaptı. Sarı 142 adet gayrı menkulle ilgili alınmış herhangi bir satış kararı bulunmadığını bildirdi.

Başkan'dan üçüncü açıklama: 'Satış kararı yok!'

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ekim ayı meclis toplantısında, vergi ve SGK prim borçlarının tasfiyesi için alınan ‘belediyeye ait 142 taşınmazın iki kuruma devri’ ile ilgili yeni bir bilgilendirmede daha bulundu. Mecliste konuyla ilgili yaptığı geniş açıklamanın yanı sıra düzenlediği basın toplantısında da detaylı bilgi veren Başkan Sarı yapılan haberleri yeterli görmedi ve basına son bir açıklama daha gönderdi.

Belediye Başkanı Sarı’nın basına servis edilen son açıklaması şöyle:

142 TAŞINMAZIN DEVRİ İLE İLGİLİ OLARAK (1)

1-) Meclisimizce sözü edilen (142 adet) gayrimenkullerle ilgili alınmış herhangi bir SATIŞ kararı asla yoktur.

2-) Bu çalışma ile Hazineye devredilen gayrimenkulleri hali hazırda kullanmaya devam eden ilgili kurumlar kullanımlarına devam edeceklerdir.

3-) Yapılan çalışma ilçemizi ve belediyemizi borç yükünden kurtararak bugüne kadar yapılmış hizmetlerin daha fazlasını halkımıza sunabilme gayreti içindir.

4-)Yalan ve iftira ile algı oluşturup ilçemizi ve Kurumumuzu yıpratmaya çalışanlar (Kişi, Kurum veya Haber Sitesi her ne ad altında olursa olsun) hakkında (Suç Duyurusu, Tazminat vs.) yasal yollara başvurulacaktır.

142 TAŞINMAZIN DEVRİ İLE İLGİLİ OLARAK (2)

5-) Bu işlem, hali hazırda siyasi parti ayrımı olmaksızın ülkemizdeki yüzlerce belediyemizce yapılmış ve yapılma gayreti içerisinde olunan ayrıca nadir gelen fırsat uygulamalardandır.

6-) Hali hazırda sağlık ocağı, okul yeri, camii, mezarlık vs. alanı olup bunun hazineye devri ile belediyemiz borcunun silinmesi kim veya kimleri rahatsız etmiş olabilir.

7-) Bu uygulamanın olmaması için alkış tutan, aleyhe propaganda yapanlar asla ilçemizi sevmeyen ve Belediyemizin güçlenip halkımıza daha fazla hizmet etmesini istemeyenlerdir.

8- ) Sözü edilen gayrimenkullerde şahsi olarak hesapları olanlar belediye üzerine iken kolayca bu hesaplarını gerçekleştirebilip, hazineye geçince gerçekleştiremeyeceklerinden korktukları için, olayı köpürtme gayreti içerisindedirler.

9-) Halkımıza daha kaliteli hizmetleri sunmamızı engellemeye çalışan art niyetli düşünceler şunu iyi bilsinler ki yaptıkları bu saçma sapan algı operasyonları, sadece İlçemizin modernleşmesine ve gelişmesine engel olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 15:35

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasu Yalı Mahallesi muhtarı Hacı Dursun Ali Akbaş
Karasu Yalı Mahallesi muhtarı Hacı Dursun Ali Akbaş - 2 hafta Önce

Karasu için yapılan her hizmetin yanındayız Karasu hepimizin ilçesidir bunu böyle değerlendirmek gerekir bazı dedikodular ne yazık ki olmaktadır şunu açıklamam da yararı var diyorlar ki cami ve mezarlıkta da satılıyor Oysa belediye başkanımızın açıklamış olduğu gibi SSK ve Maliye Bakanlığına devrediliyor benim şahsi düşünceme göre Yeter ki Devletin malı devlete teslim edilsin bunun için bir tereddüt etmemeliyiz Devlet cami ve mezarlıkların satışını yapmaz bunu böyle bilmeliyiz ama eğer burada karasuyun geleceğe söz konusu ise hiç tereddüt etmeden böyle bir kararın yanında olmamız gerekmektedir bazı haberlerde duyduğumuz bazı şeyler Biz muhtarlarında hoşuna gitmemektedir Örneğin hiçbir kurum Muhtarları dişli yemez bizde böyle dişlemek hususunda bulunanların karşısındayız benim kendi şahsi düşüncem Karasu için taş üstüne taş koyan minnettarım bizim gelecek nesillerimize bir hatıra bırakmamız şart en güzel miras karasuyun güzelleştirmesi karasuyu Kalkındırma mıdır Bunun herhangi birine peşkeş çekildiğini müsaade etmeyiz asla böyle bir şey olmadığını da temin ederim sevgili arkadaşlar biz Muhtar olarak Elimizden geleni yapmalıyız Karasu için her taşın altına Elimizi sokmaya hazırız Biz Muhtarlığın eder tanışır masını bekliyoruz ve arz ediyoruz muhtarların bilgilendirmesi Karasu için çok faydalıdır Bir mahallenin Mülki amiri Muhtar der Muhtar seçilmiş halkın menfaatini düşünen halk eğitim mücadele eden bütün bir birimlere vatandaşın derdini anlatmak vatandaşın derdine çare bulmaktır Oysa görüyorum ki vatandaşlar Muhtar karşı karşıya gelmek de bazı konularda Bunun da sebebi benim şahsi görüşüm birlik ve beraberliğimizi sağlamamaktadır Biz bir olursak karasuyun çıkarlarını düşünürsek Karasu için bir şeyler yapmak istiyorsak çok çok çok düşünmeliyiz Başka ilçe kaymakamımız ve belediye başkanımız daha güzel şeyler düşünmesi gerekir düşüncesindeyim onlar da mücadele etmeyi sevdiklerine inanıyorum bunu da en kısa zamanda çözeceğim ize canı gönülden inanıyorum herhangi bir kargaşaya gerek yok Biz Karasu'ya ne yapabiliriz karasuyu nasıl davranırız Onun hesabını yapmalıyız Eğer yerler Pektaş çekiliyorsa buna karşı çıkmalıyız Eğer Karasu'ya Bir şey yapılacaksa onun her zaman yanında olmalıyız bu düşünceler lan hepinize saygı ve sevgilerimi arz ediyor her şey Karasu Karasu için Allah'a emanet olun Her şeyi Karasu için hayırlı ve uğurlu olsun

SIRADAKİ HABER