Başkan Emre: 'O cadde esnafının talepleri var'

Hem sözlü hem yazılı bir açıklama yapan Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre, terminal ile belediye arasında bulunan ve Karasu Belediyesi tarafından yapılması planlanan yolun yapım çalışması öncesi cadde esnafının net olarak bilgilendirilmesini istedi.

Başkan Emre: 'O cadde esnafının talepleri var'

Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre Salı günü esnaflar ile birlikte bir açıklama yaparak, Cumhuriyet Caddesi, terminal ile belediye binası arasında bulunan kısımda Karasu Belediyesi tarafından yapılması planlanan çalışma hakkında cadde esnafının önceden bilgilendirilmesini istedi.

'CADDE ESNAFININ TALEPLERİ VAR'

Bu yolda yapılacak çalışma ile ilgili cadde esnafının talepleri olduğunu belirten Emre, ‘’Zor şartlarda ayakta durmaya çalışan Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın üyesi esnaflarımızın dilek ve istekleri doğrultusunda yapmış olduğumuz toplantıda Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından tek şerit gidiş yolun bir tarafına park yapılabileceği, diğer tarafına bisiklet yolu yapılacağı açıklamasına istinaden ilçe esnafının bu konuda istek ve talepleri var’’ dedi.

ÜÇ MADDEDE SIRALADI

Esnafın isteklerini üç madde ile sıralayan Emre;

1- Cumhuriyet caddesinin trafiğinin gidiş geliş olarak düzenlenmesi,

2- Tek taraflı parkın çift taraflı park olarak planlanması (tek taraf park halinde hem esnafın hem de mahalle sakinlerinin araçlarının park sorunu yaşayacağı aşikar),

3- Tek şerit ve tek yön park halinde esnafın bu caddede adeta yok olması muhtemeldir’’ diye konuştu.

Açıklamasının sonunda Emre, ‘’Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu üyelerimiz ile Cumhuriyet Caddesi esnafının istişaresi kayıt altına alınıp esnafların ismi ve imzası ile konu Karasu Belediyesi yetkililerine arz edilmektedir. Gereğinin yapılmasını rica ederiz’’ İfadelerine yer verdi.

Açıklamayı izle: https://youtu.be/7dBTr0HmtA8

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 13:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER