banner469

Başkan Sarı: 'Atatürk milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış büyük komutan ve liderdir'

‘’Bu güzel vatanı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum’’ diyen Belediye Başkanı İshak Sarı, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarı: 'Atatürk milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış büyük komutan ve liderdir'

   Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarı mesajında şunları kaydetti; “Cumhuriyetin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Kurtuluş Savaşımıza liderlik eden Atatürk, kısa yaşamına sığdırdığı başarılarıyla, öngörüleriyle, eserleriyle, milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış, büyük bir komutan aynı zamanda saygın bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zor şartlar altında önderlik ettiği İstiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke bırakmıştır. Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, bizlere bırakılan mirası geleceğe emin adımlarla taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu güzel vatanı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 15:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER