Başkan Sarı ‘Belediye AVM değil!’

İlçe Danışma toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, son günlerde giderek artan belediye-vatandaş ilişkilerinin zayıfladığına yönelik eleştirilerine sert çıktı: “Burası düğün salonu mu yoksa alışveriş merkezi mi? Görevli, gelenin işini yapıp jet hızıyla gönderecek. Öyle halk gelsin otursun, gezsin, dolaşsın olmaz! ”

Başkan Sarı ‘Belediye AVM değil!’

Ak Parti Mart ayı ilçe danışma toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, üç yıldır birçok hizmete imza attıklarını belirterek, “Bu işleri yaparken iktidar partisi olmanın önemli oranda faydalarını gördük ” dedi. Başkan Sarı çalışma süresince zorlukları aşmak için büyük mücadeleler verdiklerini söyledi. Sarı, “Yapılan işlere vatandaşın gözü alışıyor. Bir süre sonra da bunlar zaten burada vardı gibi algı oluşuyor” iddiasında bulundu.

 ‘YAPTIKLARIMIZI ANLATAMIYORUZ’

Konuşmasının devamında 30 Mart 2019’da devraldıkları ekonomik tabloyla ilgili bilgi veren Başkan Sarı, göreve geldiklerinde 141 milyon liralık bir borç yükü ile karşılaştıklarını ve personele de 2,5 milyon lira borç bulunduğunu anlattı.

 “Bizim şöyle bir özelliğimiz var. İşe yoğunlaşıyoruz ancak daha sonra yaptıklarımızı anlatmakta eksik kalıyoruz. Şimdi anlatacaklarımızı umarım sizler de dışarıda anlatırsınız” diyen İshak Sarı ardından personel politikasında liyakatin esas alınması, borçların tasfiyesi, otoparklar, TIR parkı, cadde ve sokakların asfaltlanması, makine ve araç parkının zenginleştirilmesi, şantiyenin düzenlenmesi, sahil projesi gibi konularda görsel eşliğinde bir sunum yaptı. Sarı, ”Ak Parti iktidarının yaptığı bir sürü hizmet var. Ama bazıları bunları kabullenmiyor. Çünkü o sizden değil veya siz ondan değilsiniz ” ifadelerini kullandı.

‘TAKDİR BEKLEMİYORUZ’

Sürekli bir eleştiri ve memnuniyetsizlik söylemi olduğuna işaret eden Başkan Sarı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz takdir de beklemiyoruz, alkış da beklemiyoruz, hiç değilse yaptığımız doğrulara da doğru deyin. Arkaya baktığınızda 20 yıllık bir iktidar var. Siz ne derseniz deyin toplum gerçeği görüyor. Buna rağmen bıkmıyorlar ve pes etmiyorlar. Bizde de bir bıkkınlık, yapılan işleri anlatamama, sosyal medyayı kullanamama, doğrunun yanında bulunmama gibi bir sorun var. Hep beraber doğrunun yanında durursak yanlış doğruya galebe çalmaz

‘HALKLA İLİŞKİLER DİYE TUTTURMUŞLAR’

“Bizde bir moda daha var. Halkla ilişkiler diye tutturmuşlar, çay çorba ha ha ha ho ho ho… Halkla ilişkiler adı altında toplumu kandırma, ikiyüzlülük, sahtecilik, ağıza bir parmak bal çalma gibi bir algıdır tutturulmuş gidiyor. Görev verdiğiniz insanlardan beklenen şey ‘otur kardeşim, bana hizmet et, topluma hizmet et’ olmalı. Aman kardeşim bir çay içelim, lay lay lom yapalım dersek bu hiçbir şey kazandırmaz. Kazandırmadığını da yakın bir örnekte görüyoruz. Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı hizmet anlayışıdır. Musluk açma işi değil. Bazılarının işine gelmiyor bunlar. Toplum hizmet almış almamış umurlarında olmaz.”

‘GEL OTUR OLMAZ!’

Belediye Başkanı Sarı, konuşmasının son bölümünde, vatandaşla belediye arasında mesafe konulduğu şeklindeki eleştirilere yanıt olarak algılanan şu sözleri dile getirdi:

“Eskiden belediye şöyle kalabalıktı böyle kalabalıktı. Kimler geliyor kimler gidiyordu diye eleştiri yapılıyor. Belediye mi, düğün salonu mu yoksa alışveriş merkezi mi? Belediye dediğin yerde herkes masasının başında oturacak, gelen insanların işini tamamlayıp jet hızıyla gönderecek. Öyle halk gelsin otursun, gezsin, dolaşsın olmaz. Bu eleştiriyi yapanları memnun edemezsiniz. Bunları memnun etmeye halimiz yok. Ben bunlarla uğraşmaktan, haftada üç dört toplantı yapmaktan, Ankara’ya gidip gelmekten sahaya çıkıp esnafla ilgilenemiyorum. Cenazeye, okumaya gidiyor, bizimle oturup bir çay içmiyor diye anlayış olabilir mi? Bunun ölçüsünü kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 14:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER