Başkan Sarı; ''Çekinmeden iletebilirsiniz''

Belediye Başkanı İshak Sarı, ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle organize edilen kahvaltı programında Karasu’daki engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Sarı; ''Çekinmeden iletebilirsiniz''

   Belediye Başkanı İshak Sarı, 10–16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Karasu Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltılı programda engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Stat Caddesinde bulunan By Hamza’da düzenlenen programda konuşan Başkan Sarı yaptığı konuşmada, engelli bireylerin hayatın her alanında var olabilmeleri için her türlü desteği verdiklerinin altını çizdi. Başkan Sarı, engellilere yönelik davranışlarda her zaman empati duygusuyla hareket edilmesi gerektiğine dikkati çekerek şu değerlendirmede bulundu:

‘’SOROMLULUĞUMUZUN GEREĞİ’’

Biz onların yerinde olsaydık neler hissederdik duygusuyla davranışlarımıza yön vermeliyiz. Bu anlamda toplumun bütün bireylerine sorumluluk düştüğünü belirtmek isterim. Engelli vatandaşlarımızı muhatap olmak istemedikleri ya da hoşlanmadıkları davranışlara maruz bırakmamalıyız. Günlük yaşamlarında onlara yardımcı olmalıyız. Bu hepimizin insanlık görevi ve sorumluluğumuzun da gereğidir.

''ÇEKİNMEDEN İLETEBİLİRSİNİZ''

Engelli bireyler için ne yapsak azdır. İnşallah imkânlarımız artıkça bu tür projelerimizi hem çeşit hem de nitelik olarak daha da artıracağız. Günlük yaşamlarında herhangi bir eksiklik hissetmemeleri için gereken tedbirleri alıyoruz. Her türlü konuda ihtiyaç ve isteklerinizi hiç çekinmeden iletebilirsiniz. Karasu Belediyesi olarak bugüne kadar sizlere her türlü desteği verdik, bundan sonra da vermeye hazırız."

Başkan Sarı programa aileleri ile katılan çocuklara harçlık verdi, onlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 14:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER