Başkan Sarı'dan 3 Aralık mesajı: 'Toplumun genelini ilgilendiren bir konu'

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, ‘’Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir’’ dedi...

Başkan Sarı'dan 3 Aralık mesajı: 'Toplumun genelini ilgilendiren bir konu'

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Sarı; “Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek açısından büyük önem taşımaktadır. Zira engellilik sadece engelli kardeşlerimizi ilgilendiren bir husus olmanın çok daha ötesinde toplumun genelini ilgilendiren bir konudur’’ dedi.

‘MEMNUNİYET VERİCİ ADIMLAR ATILMIŞTIR’

İshak Sarı verdiği mesajda şunları kaydetti; ‘’Ülkemiz sosyal devlet olmanın verdiği anlayışla hareket ederek engelli kardeşlerimizin toplumda hak ettiği hayat şartlarına kavuşturulması amacıyla önemli yasalar hayata geçirerek, engellilerimize yönelik memnuniyet verici adımlar atılmıştır. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününün toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olması temennisiyle engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 12:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER