Başkan Sarı duyurdu: Bakanlıktan Karasu'ya 208 dönümlük arazi

Karasu Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, “Karasu Belediyesi bünyesine 208 dönüm kentsel rezerv alanı kazandırıldı. İki mahalle üzerinde yer alan bu alanları, ilçemizde risk altında bulunan binalarda kentsel dönüşüme yönelik kullanmayı planlıyoruz” dedi.

Başkan Sarı duyurdu: Bakanlıktan Karasu'ya 208 dönümlük arazi

Belediye meclis toplantısında kurulan Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Komisyonunun Karasu’da bulunan riskli binalara yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı İshak Sarı; “Karasu genelinde risk altında bulunan konutlarla ilgili çalışmalar Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Komisyonumuz tarafından gerçekleştirilecektir. Şuan için de buna uygun projeler hazırlık aşamasında” diye konuştu.

İHSANYE VE AZİZİYE’DE 208 DÖNÜM ARAZİ

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destek ile bu çalışmalar için gerekli zemin oluşturulmuş durumda” diyen Sarı, İhsaniye Mahallesi ve Aşağı Aziziye Mahallesi olmak üzere iki kısımda toplam 208 dönümlük kentsel rezerv alanının Karasu Belediyesi’ne kazandırıldığını ifade etti.

ARAZİLER KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN KULLANILACAK

Sarı; “Bu arazileri ilçemiz sınırları içerisinde kentsel dönüşüm için kullanılmasını planlıyoruz. Karasu’da risk altında bulunan binaların gerek dönüştürülerek gerek kamulaştırılarak yeniden kullanıma sunulması yönünde çalışmalar sürüyor ve önümüzdeki süreçte kamuoyuna bu konuda bilgi verilecektir” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Sarı yaptığı açıklamalarının sonunda; “İlçemize kazandırdığımız tüm hizmetlerde, sunduğumuz taleplerimize cevap veren ve bize bu konuda maddi manevi destek olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Bakan Yardımcılarımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Bakan Yardımcılarımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ali İhsan Yavuz’a, AK Parti Sakarya Milletvekillerimiz Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek, Sayın Kenan Sofuoğlu ve Sayın Recep Uncuğlu’na, AK Parti Sakarya İl Başkanımız Sayın Yunus Tever’e, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye ve ilçemizin yetiştirdiği büyük değer Kilis Valimiz Sayın Recep Soytürk’e şahsım ve ilçem adına huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 09:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER