banner379

Başkan Sarı: 'Hakkımda bir şey bulma gayretleri var'

Belediye Başkanı İshak Sarı beş ay hapis cezası alması konusunun yıllar sonra basında yer almasını, kendisine karşı bilinçli ve sistematik bir saldırı olduğu iddiasında bulundu.

Başkan Sarı: 'Hakkımda bir şey bulma gayretleri var'

Başkan Sarı belediye meclisinin ikinci oturumunda bir açıklama yaparak konunun 10 yıl öncesine dayandığını ve o dönemde henüz Ak Parti ilçe başkanlığı görevine başlamadığını söyledi

 ‘DAVA 2009 YILINA AİT’

Davanın 2009’da başladığını anlatan Başkan Sarı, İcra Müdürü’nün hukuksuz işlemlerine itirazı üzerine gelişen kavganın neticesi olduğunu belirtti. “İcra Müdürü de bu konuda başka bir işi nedeniyle ceza aldı” diyen Sarı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de kendisini tehdit ve hakaretten yargılandık. Hakaretine hakaret, tehdide de mahkeme ceza takdir etti. Bu dava 2013’te yerel mahkemede karara bağlandı. Araya FETÖ olayları girdi ve uzadı. 2019’da Yargıtay’da kesinleşti. Bu konu yeniymiş gibi addedilip temcit pilavı gibi basına servis edildi. Haberi ilk yapan arkadaşı arayıp bunun yeni bir olay olmadığını hatırlattım. Kararın tarihine bakmadığını söyledi.”

‘O CEZA ALDI, SEN DE AL!’

Yargılama konusuyla ilgili olarak sonuna kadar haklı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İshak Sarı “Haklı olduğum konuda bir adım geri atmam. Hakkımda dava açan savcı FETÖ’den ceza aldı ve Isparta cezaevinde tutuklu. Bizi yargılayan hâkimlerden bir kısmı FETÖ’den ihraç edildi. Bunlar FETÖ’cüydü de benim üstüme geldiler meselesi değil. Konu, İcra Müdürü ile sen kavga ettin; o ceza aldıysa sen de al mantığı” değerlendirmesinde bulundu.

‘KORKUMUZ YOK’

Konunun gündeme getirilmesini kasıtlı bulduğu imasında bulunan Başkan Sarı, “Hakkımda başka bir şey bulamıyorlar. Nasıl oluyor da bu kadar sıkıntı içindeyken bunca hizmeti yapabiliyor düşüncesi var. Şunu net olarak söylüyorum; boğazımdan aşağıya kamu malına ait bir şey geçmedikten sonra hiçbir şeyle ilgili korkumuz olmadığını net olarak söylüyorum. Kamu malını muhafaza etmek için çalışıyoruz, derdimiz bu” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 16:45

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan keçeci
Özkan keçeci - 3 ay Önce

Gayret etmeye gerek yok Başkan öncelikle ilçe başkanı olduğunuz dönemde durduramayınca seçim pıropangası yaptığınız bu halka söz verdiğiniz hesabını soracağız dediğiniz geldiğimizde takipçisi olacağımız dediğiniz 46 trilyon davasından başlayalım ilçe başkanı ilken durdurmadınız geldğinizdede hesap sorup halkı bilgilendirmediniz dava ne aşamada siz nekadar yol katlettiniz limanın yanı başına beton arme yapılması yasak olan kıyı şerit kanununa aykırı olmasına rağmen oraya yaptınız ve halkın arsalarının üzerine olan tır garajınız anlatın köylerde geldiğimizde bu yollu yapacaz namusumudur dediğiniz ve yapmadığımız yollar sizin hakkınızda birşeyler armamıza gerek yok Başkan dersane yazar kasları sanırım senin Adınaydı çünkü duyduğum üzeri 15 günde üç sefer anakaraya ifadeye gittin bu net delilim olmayan bir durum olduğundan burdan soruyorum ama buna tabiki bir cevap vermeyeceksin bu durumda Başkan temiz değilsin bişe aramaya çalışmak gibi birşeyler yok davalara gelince çok iyi bildiğim hatta ofisine benim getirdiğim bir çocuğun kaza davasını aldın ilgilenmediğinden dolayı kazada ağar hasar almasına rağmen para ceZası yedi geldik sana cözerim bu davada sen kazanırsın dedin ve parasını aldın buna isdinaden davayla ilgilenmedin çocuğun telefonlarını açmadın temiz değilsin Başkan bunun gibi neleri var....

SIRADAKİ HABER