Başkan Sarı kardeş Azerbaycan'da

Belediye Başkanı İshak Sarı iki Azeri gazetecinin davetlisi olarak Azerbaycan’a gitti. Sarı’ya iki eski AKP’li meclis üyesi eşlik etti.

Başkan Sarı kardeş Azerbaycan'da

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bir süre önce ilçede Azerbaycan'ın Karabağ zaferini anlatan Azeri gazetecilerin daveti üzerine Arezbaycan’a özel bir programı düzenledi.

İKİ ESKİ ÜYE EŞLİK ETTİ

T54 sitesinde yer alan habere göre 17 Kasım'da Karasu'da Karabağ zaferiyle ilgili program düzenleyen gazeteciler Mehsetli Hüseyinova ile Asım Veliyev Başkan İshak Sarı’yı ülkelerine davet ettiler. Daveti kabul eden İshak Sarı eski AKP’li meclis üyeleri Adem Filizfidanoğlu ve Raşit Eryılmaz’la birlikte bu ülkeye gitti. Azerbaycan'ı Azeri gazeteci Mehşetli Hüseynova'nın rehberliğinde gezen Karasu heyetinin Pazar günü yurda döneceği öğrenildi. Bir süre önce Sakarya'ya gelen Azerbaycanlı gazeteciler Mehsetli Hüseynova ve  Asım Veliyev Sakarya Üniversitesi ve Karasu'da düzenlenen programlarda Karabağ Zaferini anlatmışlardı.

ÖZDOĞAN AĞIRLADI

Belediye Başkanı İshak Sarı ve gezi arkadaşları Adem Filizfidanoğlu ile Raşit Eryılmazı, Azerbaycan’daki bir çiftlikte uzun süredir tarım danışmanlığı yapan Karasulu Ziraat Mühendisi Abdullah Özdoğan’ı da ziyaret ettiği ve Özdoğan’ın Karasu heyetini bir akşam yemeğinde ağırladığı öğrenildi.

MECLİS’E EKSİK BİLGİ VERİLDİ

Başkan Sarı yurt dışı gezisi nedeniyle 7 Aralık’ta yapılan 2011 yılı son olağan meclis toplantısına katılamadı. Meclis açılışında yapılan yoklamada Sarı’nın mazeretli olduğu belirtildi ancak yurt dışında olduğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadığı gibi mazeret dilekçesinin de okunmaması ve bunun kabulü yönünde bir oylama yapılmaması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 13:52

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER