banner181

Başkan Sarı: 'O projede geri adım yok!'

Karasu’da yaşayan Romanların konut sahibi yapılması konusu bir kez dana meclis gündemine geldi. CHP’li üye Şakir Şen’in sorusuna yanıt veren Belediye Başkanı İshak Sarı, proje ile ilgili çalışmaların sürdüğü bilgisini verdi.

Başkan Sarı: 'O projede geri adım yok!'
banner183

Romanlara ev konusu Karasu Belediye Meclisi’nin 22 Mayıs 2020 Cuma günü yapılan olağanüstü meclis toplantısında yeniden gündeme geldi. CHP’li üye Ecz. Şakir Şen, 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından toplanan ilk mecliste bu projeyle ilgili olarak bir önerge verdiğini hatırlatarak, “Önergem oy birliği ile kabul edilmişti. Ancak geçen süreç içerisinde somut bir adım atılmadığını görüyorum. Kullanılmak istenen 5 milyon liralık kredi ile Romanlar için düşünülen projeye de kaynak ayırmak gibi bir düşünceniz var mıdır” sorusunu yöneltti.

PROJE DEVAM EDİYOR

Şakir Şen’e yanıt veren Belediye Başkanı İshak Sarı Romanlarla ilgili adımların atıldığını ve belli bir aşamaya geldiğini söyledi. Başkan Sarı Romanları ev sahibi yapma projesinin aşamaları hakkında şu bilgileri verdi: “Konut yapımı için daha önce tespit ettiğimiz yeri Kaymakam Bey, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü ve İmardaki arkadaşlarla beraber gidip inceledik. Kararımızı verdik ve mevzi imar çalışmaları başlattık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan arazinin tahsisini istedik. Bu işlemler tamamlandığında projeyi onay için bakanlığa sunacağız.”

ÖDENEĞİ BAKANLIKTAN

Başkan Sarı, Romanlara ev projeleri konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın özel bir çalışması olduğunu da hatırlatarak proje finansmanının oradan karşılanacağını ifade etti. Romanlara gerek belediye ve gerek Sosyal Yardım Vakfı tarafından gereken yardımların yapılmakta olduğunu söyleyen Başkan Sarı, “Her iki kurumun sosyal yardım çalışmasının yüzde 50’si Romanlara yardım üzerine kurulu. Bu konuda b.ir tereddüde gerek yok” diye konuştu.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali öner
Ali öner - 4 ay Önce

Siz ev verin onlar tekrar çadırlara gider elektirik kaçak şu kaçak çevreye verdiğ zararlar diz boyu biz artık oturamayacak duruma geldik

SIRADAKİ HABER