Başkan Sarı: ‘Önce altyapı, sonra asfalt’

Belediye Başkanı İshak Sarı altyapısı tamamlanmamış cadde ve sokaklara kesinlikle asfalt dökmeyeceklerini söyledi. Sarı, “Geçmişin hatasına düşmeyeceğiz, buna kararlıyız” dedi.

Başkan Sarı: ‘Önce altyapı, sonra asfalt’

   3 Ağustos Salı günü yapılan meclis toplantısında BBP’li üye Mehmet Çatalbaş’ın Yalı Mahallesi’nin batı kısmında sokakların perişan bir durumda olduğu hatırlatması üzerine geniş açıklamalarda bulunan Belediye başkanı İshak Sarı, yol politikalarının önce altyapı olarak belirlendiğini söyledi.

BİNİN ÜZERİNDE ARA SOKAK

  Yol konusunun vatandaşlarca sıkça dile getirildiğini hatırlatan Başkan Sarı şöyle konuştu:

“Karasu’da mahallelerde bin adedin üzerinde sokak olduğunu biliyoruz. Daha önce söyledim, yine söylüyorum. Ana yolları tamamlamadan mahalle yollarına giremeyiz. Sahilde oturan vatandaşların bu yönde talepleri var. Karasu hepimizin. Oradan kalkan toz ilçe merkezine geliyor. Biz 365 gün bu tozu yutuyorsak biraz da sezonluk gelen yazlıkçılar tahammül etmeli.”

GEÇMİŞİN FATURASI

“Bu bizim elimizdeki bir durum değil. Bize geçmişten kalan bir fatura. Bu güne kadar yaptığımız işleri sırasıyla ve belirli bir mantalite içinde gerçekleştiriyoruz. Bir ara sokağa girmek, diğer 500 veya 1000 sokağa hakaret olur. Birine girseniz diğerine giremezsiniz. Sonuçta bize gökten zembille asfalt inmiyor. Asfaltın maliyeti çok yükseldi. Bu nedenle yapabildiğimiz kadarıyla araç sayısının ve trafiğin en yoğun olduğu yerlere, grup yollarına ve ana arterlere öncelik veriyoruz.”

İMKÂN BELLİ PARA BELLİ

   Karasu’da hızlı bir yapılanma olduğu gerçeğinin herkesçe bilindiğini kaydeden Başkan Sarı sözlerini şöyle tamamladı:

“Alt yapı olmayan yerlerde üst yapılanma söz konusu. Buralara asfalt döktüğünüzde sonra tekrar tekrar kazılıp doğalgaz, su şebekesi, elektrik hatlarının yeraltına alınması, yağmursuyu, PTT hatları gibi çalışmalarla yapılanın bozulduğunu biliyoruz. Cam gibi asfalt döküyorsunuz, bir ay sonra çatır çatır kesiliyor ve yol yamalı bohçaya çevriliyor. Belediye merkez dışındaki mahallelere de yol hizmeti götürmek durumunda. Onu da hesaba katmak lazım.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 16:38

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER