Başkan Sarı; 'Tahsilatsız hizmet olmaz'

Belediye Başkanı İshak Sarı, Çevre Temizlik ile Emlak Vergisi ve benzeri borçlarını yıllarca ödemeyen mükelleflere icra takibi yaptıklarını ve bunun yasal bir yol olduğunu söyledi. Başkan Sarı, “Tahsilat olmazsa hizmeti nasıl yapacağız” dedi.

Başkan Sarı; 'Tahsilatsız hizmet olmaz'

   Yol kontrollerinde icra takibiyle araçların bağlanması konusuyla ilgili Karasu Haber’in sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı İshak Sarı, geçmiş dönemlerden kalan belediye borcunu ödememe alışkanlığına son vermeye kararlı olduklarını belirtti. Başkan Sarı konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Siz bin, iki bin, üç bin lira gibi borçları yıllarca ödemiyorsunuz ve bu rakam giderek katlanıyor. Belediye borçluya tebligat yaparak 7 gün içinde ödeme yapılmazsa icra işlemi başlatacağını bildiriyor. Süre dolduğunda bu işlem başlıyor. Eve gidip haciz yapmaya gerek yok. Aracınızla seyahat sırasında kolluk kuvvetlerinin uygulamasına takıldığınızda aracınız bağlanıyor. Borcunuzu öderseniz icra kalkıyor. Bu borç şahsa da olabilir. Yapılan normal bir işlem.”

‘SORUMLU MÜKELLEF BORCUNU ÖDER’

   Karasu Belediyesi’ne borcu olan herkesin gelip bunu ödemesi gerektiğini ifade eden Başkan Sarı, “Bu iş böyle olmalı ki belediye de hizmet etsin” diye konuştu. Belediye başkanı Sarı açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bu işler ekonomiyle oluyor. Sen sorumlu bir mükellef olarak benden hizmet istiyorsan bu borcunu ödemek durumundasın. Yoksa nasıl hizmet edebilirim. Bugüne kadar yaptığımız hizmetleri iyi bir alacak tahsilatıyla gerçekleştirdik. Ölmüş, bitmiş bir belediyeyi ayağa kaldırdık. Neyle oldu bu iş? Hepsi ekonomiyi iyi yönetmeyle oluyor. Bunun içinde iyi alacak tahsilatı da önemli yer tutuyor. İcraya verilenlerin çoğu 10 yıllık 15 yıllık borçlar. Anlayış şu; nasıl olsa belediyeye işim düşmüyor, ne zaman olsa öderim. Peki biz nasıl hizmet yapacağız?

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 14:18

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri reyiz
sabri reyiz - 4 hafta Önce

Sahildeki sokaklar bakımsız, yağmur yağdığında içinde ördekler yüzüyor. Artık yeter. Şimdi sıra belediyede. Bize çok borçlandı. Borcunu ödeyene kadar delikli kuruş yok.

SIRADAKİ HABER