Başkan Sarı’dan Kurban Bayramı öncesi uyarı!

Başkan Sarı; “Vatandaşlarımızın, kurban kesim yerlerinin dışında kurban kesmemelerini, ayrıca kesilen kurbanların atıklarını çevreye veya çöp konteynırlarına atmamalarını rica ediyoruz'' dedi. Sarı, Kurban Bayramı boyunca denetimlerin devam edeceğini de belirtti.

Başkan Sarı’dan Kurban Bayramı öncesi uyarı!

   Temiz bir Kurban Bayramı yaşanması için halkımızın kurban artıklarını gelişigüzel bırakmamaları konusunda uyarı yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, uygun olmayan yerlerde açıkta bırakılan kurban artıklarının hem çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet vereceği gibi hem de sağlık açısından zararlı olacağını belirtti.

‘’TÜM MAHALLELERİMİZDE ÇUKURLAR AÇTIK’’

   Vatandaşlardan kurban artıkları hususunda daha fazla hassasiyet göstermelerini isteyen İshak Sarı; “Vatandaşlarımızın özellikle Kurban Bayramı’nda çevre temizliği konusunda daha fazla hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz” dedi.

   Başkan Sarı; “Vatandaşlarımızın, kurban kesim yerlerinin dışında kurban kesmemelerini, ayrıca kesilen kurbanların atıklarını çevreye veya çöp konteynırlarına atmamalarını rica ediyoruz. Kurban atıklarının gelişigüzel atılmaması için tüm mahallelerimizde çukurlar açtık. Çöp konteynerlerine atılan kurban atıkları ve sakatatlar hava sıcaklıkları nedeniyle çevreye kötü koku yayacak ve sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebebiyet verecektir’’ diye konuştu.

‘’TOPRAĞA GÖMÜLMELİ’’

   Sarı, ‘’Vatandaşlarımızın genel çevre temizliği kurallarına uyarak kurban artıklarını usulüne uygun olarak toprağa gömerek imha etmeleri çevre sağlığı için yapılacak en doğru davranış olacaktır. Hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür eder, tüm hemşehrilerimize hayırlı bayramlar dilerim” ifadelerini kullandı.

    Kurban Bayramı boyunca denetimlerin devam edeceğini söyleyen Başkan Sarı, kurban artıklarını gelişigüzel çevreye bırakan vatandaşlar için yasal işlemin uygulanacağını belirtti.

Kurban atık sahaları yol tarifi için tıkla:https://www.google.com/maps/search/Adapazar%C4%B1%20Karasu%20Yolu/@41.110355377197266,30.662899017333984,17z?hl=tr

https://www.google.com/maps/search/54500/@41.08252716064453,30.73223114013672,17z?hl=tr

Karasu Belediyesince ilçe merkezinde, Karasu girişi üç yol bölgesi ve Küçükboğaz'da olmak üzere iki kurban atık sahası oluşturuldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 12:49

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER