banner388
banner400

Başkan Yardımcısı Karakaş: Sabredin ve projenin bitmesini bekleyin!

banner403

Karasu Belediyesi’nin sahilde uygulamaya koyduğu projede yer alan duvarla ilgili eleştirilere yanıt, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’tan geldi. Sahil kumunda meydana gelen kaybın önlenebilmesi için duvarın şart olduğunu öne süren Karakaş, “Biraz sabredin ve projenin tamamlanmasını bekleyin” dedi.

Başkan Yardımcısı Karakaş: Sabredin ve projenin bitmesini bekleyin!
banner399

   Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş 1 Nisan Perşembe günü ilçe basını ile bir araya gelerek Sahil Projesi ve yapılmakta olan duvarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mart ayının son günü duvar yapımına başladıklarını hatırlatan Karakaş, sosyal medyada çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereği duyduklarını söyledi.

''SAHİLDE CİDDİ KUM EROZYONU VAR''

“Sahil Projesi bir yıldır üzerinde çalıştığımız ve 10 milyon lirayı aşan bir maliyetli proje” diyen Karakaş şu bilgileri verdi:

“Projede rekreasyon alanları, yürüyüş ve bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmaları yer alıyor. Sahilde ciddi şekilde bir kum erozyonu var. Bunun engellenmesi için projeye bir duvar inşaatını gerekli gördük. 31 Mart itibarıyla bunu başlattık. Ama sosyal medyada duvarın deniz görüntüsünü engelleyeceği şeklinde haberler yer aldı. Bizim projemizdeki duvarın yüksekliği bugün konuşulduğu gibi değil, 80 cm yüksekliğinde olacaktı. Yol yükseltilmesi ile bu yükseklik 65 cm’ye düşecekti. Tepkileri dikkate alıp 65 cm’yi 50 cm’ye indirdik. Ama duvardan vazgeçmemiz söz konusu değil.”

''KİMSE İSTEMEZ''

Eleştirileri anlayışla karşıladıklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Karakaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Elbette kimse duvarın deniz görüşünü engellemesini istemez. Öyle bir durum olmayacak. Araçla seyir halindekiler bile denizi görebilecek. Duvar olmasın diyenler var. Biz her kış döneminde yola biriken kamyonlarca kumu taşıyoruz, greyderle süpürüyoruz. İklim şartları böyle bir sonuç veriyor. Bu nedenle basından isteğimiz projeyi sahiplenip halkımıza iyice anlatması.” 

''ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK''

“Biz her türlü fikre açığız” diyen Karakaş bazı kişi ve grupların sırf karşı çıkmak adına eleştirilerde bulunduğunu ve bunların üzüm yemek değil bağcıyı dövmek amacıyla hareket ettiklerini öne sürdü. Karakaş sözlerini şöyle tamamladı: “Maliyeti 12 milyona yakın olan projeyi sahiplenelim. Proje nasip olursa haziran ayında bittiği zaman hep beraber yine değerlendireceğiz. Ne kadar güzel olduğunu konuşacağız. Onun için biraz daha sabredin. Projenin bitmesini beklemeyi tavsiye ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 10:47

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMİS BALA
RAMİS BALA - 4 ay Önce

YAZIK BU YATIRIM BU SAHİLE VE TEMİZ TUTMASINI BİLMEYEN PİSERE BU DİZAYNA VE MASRAFA YAZIK ÇOK DAHA ÖNEMLİ İHTİYACIMIZ OLAN YAĞMUR ĞİDERLER TAM TEŞEKKÜR KALICI SU BASKINLARI ÖNLİYECEK VE YALI MAH TÜM CADDELER VE KALDIRIMLAR ALT YAPISI BİTMİŞ YAĞMUR ĞİDERİ YAPILMAMIŞ ASVALT VE KALDIRIMLAR İHTİYACIMIZ İZMARİTİN ÇÖPÜN YİDİĞİ İÇTİĞİNİ KUMA ĞÖMEN KUMDA PİSLEYEN ÇÖPÜNÜ KUMDA BIRAKAM ÇOĞUNLUĞU PİS MİLLETE BU MASRAF LAYİK DEĞİL LİMANDAN KÜÇÜK BOĞAZIN TÜM ĞÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ VE TÜM YAPILARIN KALDIRILMASI HİÇ BİR TİÇARET OLUŞTURAN KURULUŞLARIN OLMAMASI KUM SAHİLİN ÇAYCILARA MÜZİKALLERE ÖZEL ALANLARIN OLMAMASI HERKEZ ŞEMSİYESİNLE OLMASI ĞÖRÜNTÜ KİRLİLİK MEDENİYET DIŞIDIR KUMSALIN RANT A TİÇARETE ÇEVRİLMESİ KARASUMUZA SAHİLİMİZE MEDENİ USTUBUN DİŞİNDA YOZLUKTAN BAŞKA BİR USTUP DEGİLDER KARASU SAHİLİNDE İKAMET EDENLER VEYA ETMEYEN ĞÜNLÜK ĞELEN DENİZİN SUYUNDAN SERİNLEME KUMUNDAN FAYDALANMA BEDELİNİN HADDİNDEN FAZLASINI MADDİ OLARAK ÖDEMİŞ OLDUĞUMUZ HALDE SAYSAM KAÇ KALEM OLDUĞUNU BELEDİYE OLARAK DAHA İYİ BİLİRSİNİZ BU HALDE NASIL RANT YAPARIZ HESAP YAPILDIĞI AŞİNADIR BELEDİYE HAKKIMIZ OLAN HİZMETİ VERMEK ZORUNDA VERMİYECEK OLAN BU ŞEREF KOLTUĞUNDA OTURMASIN SAHİL DEĞİL SORUNUMUZ O EHLİ KEYFEDİR ÖNEMLİSİ HALKIN ÖNEMLİ SOUNLARI VE HALKIN ÖNEMLİ SORUNLARIN YAPILMASI ŞİMDİYE KADAR BELEDİYEYİ BORCA BOĞAN BORÇLU BIRAKAN ÇALAN ÇARPAN ALLAH SIZLARA ALLAH IN LANETİ MÜSÜBETİ ÜZERLERİNDEN EKSİK ETMESİN ALLAH IM AMİN AMİN AMİN MEDENİYET NAMUS ŞEREF DÜRÜST HİZMET YAPANINDIR ALLAH SIZLIKLARI YAPANLARIN DEĞİLDİR BENDE 60 YILDIR KARASUDAYIM AK PARTİYE KURUKDUĞDAN BERİ ÜYESİYİM HİÇBİR MEVFAATIM OLMAMIŞTIR FAYDAM TÜM VERĞİLERİMDEN YAŞADIĞIM BU ANA KADAR İNEK MİSALİ SAGILDIM DEVLETE HALENDE DEVAM BÖYLE YAŞANTIYI HARAM EDENE LANET OLSUN AMİN BEN VARSAM BELEDİYE VAR VARSAM DEVLET VAR VARLIĞIMDAN BENİM HAKKIMI YİYENE LANET OLSUN NEDEN İSYAN EDERİM BİLİRMİSİNİZ ARACIM VAR YOLYOK KÖSTEBEK YUVASI TAMİR PARASI YAĞMUR YAĞAR LOĞAR ÇEKMEZ YAĞMUR YAĞAR ĞÖL OLUR HER YER YAĞMUR GİDER YOK 40 YILDIR VERGİ ĞELDİ HİZMETTE BİZE KAZIK VERDİ HARAM ZIKKIM OLSUN ALLAH IM İRİN YİDİRSİN HAKKIMIZI YİYENLERE AMİN

SIRADAKİ HABER

banner391

banner390