Başkan Yavuzyiğit gazetecilerden destek istedi

Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit göreve gelmesinin ardından ilçe basını ile Erzurum Cağ Kebabı’da bir kahvaltı programı düzenledi. Yavuzyiğit, vatandaşların pazara yönelmesi konusunda gazetecilerden destek istediğini söyledi.

Başkan Yavuzyiğit gazetecilerden destek istedi

   Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit göreve gelmesinin ardından Erzurum Cağ Kebabı’da bir kahvaltı programı düzenleyerek Karasu’nun basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya basın mensuplarının yanı sıra Pazarcılar Derneği eski Başkanı Hasan Eminoğlu ve Karasu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Başaran Yavuzyiğit de katıldı.

'TAZE, ÇEŞİTLİ VE UYGUN FİYATA'

   Halit Yavuzyiğit organize ettiği programda, vatandaşların özellikle sebzelerin taze ve uygun fiyata satıldığı halk pazarına yönelmelerini ve bu konuda gazetecilerden destek istediğini söyledi. Havaların ısınması nedeniyle tam bu dönemde ürün bolluğu olduğunu da vurgulayan Başkan Yavuzyiğit, ‘’Halkımız pazar yerimizde günlük satılan taze ürünlerden mahrum kalmasın. Vatandaşlarımız çeşit çeşit taze ve bütçeye uygun hizmet sunan pazar esnafından alışverişini yapsın. Market raflarındaki günlerce beklemiş meyve ve sebzeleri almasın. Ayrıca ilçemizdeki para ilçemizde kalsın’’ dedi. Basının etkisini ve vatandaşlarla köprü görevi gördüğünü belirten Halit Yavuzyiğit, ‘’Yinelemek istiyorum, halk pazarında daha fazla seçenekle daha ucuza alışveriş yapılabiliyor, zincir marketlerde ise aynı ürünler daha pahalıya vatandaşın mutfağına giriyor. Siz basın mensuplarımızdan da halkımızın pazara yönlendirilmeleri konusunda destek bekliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 11:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER