Beklenen zam geldi! Yarından itibaren uygulanacak... İşte ekmeğin yeni fiyatı

Bugün yapılan toplantı sonucu Sakarya'da 200 gram ekmeğin fiyatının 4 liraya yükselmesi kabul edildi. Yapılan zammın Perşembe günü geçerli olması bekleniyor.

Beklenen zam geldi! Yarından itibaren uygulanacak... İşte ekmeğin yeni fiyatı

Ekmek fiyatları, bir süredir gündemin öne çıkan haber başlıkları arasında bulunuyor. Kocaeli ve İstanbul ile beraber çeşitli illerde ekmek fiyatları zamlanırken Sakarya'da da ekmek zammının an meselesi olduğu düşünülüyordu.

200 GRAM EKMEK SAKARYA'DA 4 LİRA OLDU!
Artan maliyetler sonrasında ekmeğe beklenen zam haberi bugün yapılan toplantı da kabul edildi. Çarşamba günü il genelinde geçerli olan ekmek fiyatlarının zamlı tarifesi, 23 Haziran Perşembe gününden itibaren de Sakarya'da uygulanacak.

Yeni tarifiye göre Sakarya'daki ekmek fiyatları şu şekilde; 

200 Gram Ekmeğin Satış Fiyatının 4 TL
400 Gram Ekmeğin Satış Fiyatının 8 TL
1050 Gram Ekmeğin Satış Fiyatının 20 TL 

KARASU'DA TARİFELER DAĞITILMAYA BAŞLANDI!

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, “Yeni tarifeye göre 3 liraya satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 4 liraya yükseldi. 400 gram ekmek 8 liradan, bin 

Fırıncı esnafının, son günlerde artan maliyet giderlerinin altında ezildiğine de dikkat çeken Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, “Fırıncı esnafının, uzun süreden beri zam talebi vardı. Vatandaşın da artan fiyatlar karşısında şikayetleri olmakta. Hem esnafın hem de vatandaşın cebini yakmayacak şekilde bir artış yapıldığını düşünüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2022, 12:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER