banner379

Belediye Başkanı İshak Sarı'ya kötü haber!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hakkında, İcra Müdürü'nü tehdit ve hakaret ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan dava sonuçlandı.

Belediye Başkanı İshak Sarı'ya kötü haber!

AVUKAT OLDUĞU İÇİN

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hakkında 2013 yılında açılan davada karar çıktı. İlçe Başkanı olduğu dönemde Avukat olarak takip ettiği bir dosya ile ilgili İcra Müdürü ile tartışan Başkan Sarı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Dosyaya sahte evrak soktuğu iddia edilen Avukat Sarı hakkında, bu konuyla ilgili icra müdürü tehdit ettiği ve hakaret içeren sözler söylediği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Avukat olduğu için Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Sarı hakkında karar açıklandı.

SAHTE EVRAKTAN BERAAT

Mahkeme İshak Sarı hakkında evrakta sahtecilik suçundan beraat kararı verirken, hakaret suçundan ifadelerin karşılıklı kullanılması nedeniyle cezaya gerek olmadığına hükmetti. Ancak mahkeme tehdit suçundan 6 ay hapis cezası verdi ve bunu da iyi hal nedeniyle 5 aya indirdi. Mahkeme ayrıca hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 14:37

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER