banner379

Belediye Başkanı Sarı: İktidar gücü arkamızda!

Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, uygulamaya koydukları projelerde iktidarın desteğini arkalarında hissettiklerini söyledi. Sarı, “Burada oturan herkes bir Karasu aidiyeti hissetmeli” dedi.

Belediye Başkanı Sarı: İktidar gücü arkamızda!

Karasu Belediye Meclisi 2 Mart 2021 Salı günü yaptığı aylık olağan toplantıda gündemindeki beş maddeyi görüşerek kabul etti.

‘KANAL ISLAHI ŞART’

Gündeme geçmeden önce mecliste konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, son haftalarda Ankara’da bir dizi görüşme gerçekleştirdiklerini hatırlatarak maliyeti yüksek bazı projelerine destek sözü aldıklarını anlattı. Sarı, görüşmelerde iktidar gücünün arkalarında olduğu izlenimi edindiklerini vurguladı. Drenaj kanalının ıslahı ve Küçükboğaz Gölü ile birleştirilmesinin zorunlu olduğuna dikkat çeken Başkan Sarı şunları söyledi: “Kuvvetli bir yağışta işlev gören yağmursuyu hatları bu kanala bağlı. Kanal Sakarya’ya düzenli olarak akmayınca belli bölgelerde gölleşmeler meydana geliyor. Bunun çözümü sistemin ıslahıdır. Bu sorunu DSİ eliyle çözme kararı aldık. Genel Müdürlükle görüştük ve destek sözü verildi. Önce açılmamış 800 metrelik kısmı Küçükboğaz’a bağlayacağız. Çalışmalar yakında başlayacak. Belediye olarak da buradan çıkan toprağın taşınması ve diğer işlerde destek olacağız. Ardından Küçükboğaz’dan OSB’ye kadar olan 1/3’lük kısmını ıslah edilecek. Son olarak da tüm kanalın ıslahı tamamlanacak.”

‘AİDİYET OLUŞTURALIM’

Karasu’nun bu güne kadar yakaladığı bazı fırsatları değerlendiremediğini öne süren Başkan Sarı sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabiat harikası bir ilçede yaşıyoruz. Bunun değerini bilelim. Buraya nereden gelmiş olursak olalım artık bir Karasu aidiyeti duymamız lazım. Kendimize saygı gösterelim ve parmakla gösterilen bir ilçe olalım. Belediye olarak her türlü dertle dertleniyoruz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Hizmetlerde bir prensibimiz var. Durgun suya atılan taşın çizdiği ve giderek genişleyen halkalar gibi merkezden dışarıya doğru bir hizmet anlayışımız var. Doğru olan önce daha fazla insanın yaşadığı, geldiği, gezdiği ve ayak bastığı bölgelere hizmetin önceliğidir. Sonuçta belediyemizin işini doğru yapması ve itibarlı olması Karasulunun itibarlı olması demektir.”

OKÇU-KANAL-DEĞİRMENDERE

Mecliste söz alan CHP’li üye Ecz. Şakir Şen, Kanal Islah Projesi’ne Acarlar Longozu’nun Sakarya Nehri’ne bağlayan Okçu Deresi ıslahının da entegre edilmesini önerdi. Şen, “Değirmendere üzerinde kurulan taş ocağı kaldırılarak o dere de ıslah edilip eski günlerdeki güzelliğine kavuşturulmalı” diye konuştu.

‘HAZİRAN’DA BİTECEK’

Belediyenin uygulamaya koyduğu projeler hakkında meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, Sahil ve Kanal projeleri konusundaki gelişmeleri aktardı. Erbatan, geçtiğimiz hafta Ankara’da bazı bakan, milletvekili ve alt birimlerdeki yöneticilerle yaptıkları görüşmelerin çok olumlu geçtiğini belirterek bunun meyvelerinin yakında görüleceğini ifade etti. Hilmi Erbatan“Sahil Projesi’nin başlattık ve bir aksilik olmazsa Küçükboaz-32 Evler arası bölümünü Haziran ayında tamamlayacağız” bilgisini paylaştı.

TEMİNAT MEKTUBU KONUSU

Gündem maddeleri arasında bulunan 500 bin liralık teminat mektubu alma yetkisi konusuna açıklık getiren Belediye Başkanı Sarı: “Bu mektubu birinci derece mahkemelerin belediyemiz aleyhine verdiği tazminat kararlarının İcra tarafından işleme konulması durumunda kullanacağız. Bizim bir üst mahkemeye başvuru hakkımız var. Karar orada kesinleşmeden ödenecek para, bozma durumunda hemen geriye dönmeyebilir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 20:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER