Belediye Meclisi üyesi Şakir Şen: ‘Karasu büyük resme bakmalı’

Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında bir konuşma yapan CHP’li üye Ecz. Şakir Şen, dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. Şen Karasu’nun başarılı olunan küçük resimlere bakarak keyif aldığını belirterek “Aslında ilçemizin çıkarlarını bozan büyük resimdekiler. Bunların başında milyonlarca lira harcandığı halde neredeyse hiçbir şey yapılmayan Karasu-Arifiye demiryolu altyapı inşaatıdır” dedi.

Belediye Meclisi üyesi Şakir Şen: ‘Karasu büyük resme bakmalı’

   Karasu Belediye Meclisi aylık olağan toplantısı 1 Şubat Salı günü hizmet binasındaki meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı İshak Sarı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya mazeret bildiren MHP’li bir üye dışındaki tüm üyeler katıldı.

   Toplantıda gündemde yer alan meclis üyelerine ödenecek huzur hakkı ücreti miktarları, Revizyon İmar Planı’ndaki hüküm değişiklikleri ve deprem riskine hazırlık kapsamında yıkılması kararlaştırılan yapıların durumları, Küçük Karasu ve Manavpınarı’ndaki 4 arsanın satışı için yetki talebi, kapatılan Çevre Koruma Müdürlüğü bütçesinin Zabıta Müdürlüğü’ne aktarımı ile diğer bazı bütçe aktarımları gibi konular katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

ŞEN: ‘KARASU BÜYÜK YATIRIMLARDA KAYBETTİ’

   Toplantının başında gündem dışı söz alan CHP’li üye Ecz. Şakir Şen, Karasu’ya yapılması planlanan büyük projelerde hayal kırıklıkları yaşandığına dikkat çekti. Yeni belediye yönetiminin yol, kaldırım ve aydınlatma işlerinde başarılı çalışmalar yaptığını ve bunu memnuniyetle karşıladıklarını anlatan Şakir Şen bu hizmetlerin vatandaşlar tarafından da beğenildiğini söyledi. Şen, “Bunları küçük resim olarak adlandırıyorum. Asıl önemli olanı ilçemiz için düşünülen büyük yatırımlar, maalesef bunlarda kaybettik dedi.

DEMİRYOLU VE BMC

   Şakir Şen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakmamız gereken yer orası, yani büyük resim. Bunların başında Karasu-Arifiye demiryolu bağlantısı alt yapı inşaatı geliyor. Bu projeye 825 milyon lira harcandı. Tamamlanan kısmı 100 milyonluk bile değil. Ortada görünen bir şey yok. Diğer taraftan ilçemizde yatırım için arazi satın alan firmalar var. Bir tanesi 11 yıldır bekliyor. Bir diğeri ise törenle temeli atılan BMC var. Bir baktık ki o da yatırımdan vazgeçmiş. Bu yatırımlarla ilgili olarak acaba birileri hangi menfaatler karşılığında bu arazileri verdi, ne oluyor, bu işler nereye gidecek diye sormak lazım.”

46 MİLYONLUK KREDİ

   Karasu Belediyesi’nin geçmiş dönemde İller Bankası’ndan kullandığı 46 milyonluk kredi konusunda açılmış bulunan davaların devam ettiğini hatırlatan Şakir Şen, burada da küçük resmin alınan kredi olduğunu ve küçük resimde kredinin alınıp kullanıldığının bulunduğunu ifade etti. Şen şöyle konuştu: “Büyük resme baktığınızda ise İller Bankası Genel Müdürü yardımcıları ile birlikte siyasetin en tartışılan isimlerinin yakınları Karasu Belediyesi’ne geliyor. Bunların fotoğrafları ve görüntüleri var. Dolayısıyla büyük resmin sorgulanması lazım diye düşünüyorum.”

BAŞKAN SARI: ‘O KONULARDA MESAFE ALDIK’

   Toplantıda Şakir Şen’in dile getirdiği TIR Parkı ve Romanlara konut konularında açıklama yapan Belediye Başkanı İshak Sarı her iki konuda da önemli mesafeler kaydedildiğine işaret etti. TIR Parkı düzenlemesinin henüz istenen karşılığı bulmadığını anlatan Sarı, “TIR şoförlerinin alışageldiği bir düzen var. Sosyal tesiste kalmak yerine araçlarının altına açtıkları aparatlarda yatmayı tercih ediyorlar. Böylece yol giderlerinden kısarak tasarruf yapıyorlar” dedi. Başkan Sarı Romanlara konut için başlattıkları girişimde de önemli mesafeler alındığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 16:16

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasulu Vatandaş
Karasulu Vatandaş - 4 ay Önce

Şakir Şen Beye teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık Karasu için neler yapılmalı çok iyi biliyor. İnşAllah Söylemlerinizle, taleplerinizle Karasu çok şey kazanacaktır.
Meclisin sesi çıksın ki belediyenin Karasu 'ya katkıları artsın.

SIRADAKİ HABER