Belediye sokağa çıkma yasağını fırsata çevirdi

Sahil Projesi ve Orta Refüj Düzenleme çalışmaları kapsamında ağaçların sökülmesi işlemi, sokağa çıkma yasağında da devam etti. Bir önceki dönem yapılan orta refüj çalışmasında dikilen ağaçlar, bulundukları yerde zarara sebep olduğu için sökülerek Doğu Karadeniz Caddesi’ne dikiliyor.

Belediye sokağa çıkma yasağını fırsata çevirdi

ALTINDAN ELEKTRİK VE YAĞMUR SUYU HATTI GEÇİYOR

Budanıp zarar verilmeden yerinden sökülen ağaçların Sahil Projesi kapsamında Doğu Karadeniz Caddesi’ne dikildiğini söyleyen Başkan İshak Sarı, Plaj Caddesi’nde başlattıkları çalışmaları cumartesi günü yerinde inceledi. Sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek Plaj Caddesi’nde orta refüj peyzaj düzenleme çalışmalarını başlattıklarını söyleyen Başkan Sarı, ‘’Orta refüjümüzde bulunan ağaçların altından elektrik hattı ve yağmur suyu hattı geçiyor. Dikkatlice söktüğümüz ağaçlar yapı olarak uzun ve derin köklere sahip. 1 veya 2 yıl gibi kısa bir zaman diliminde köklerin bu hatlara ulaşıp can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürme ihtimali kuvvetle muhtemeldir’’ dedi.

ÇOK BÜYÜYORLAR

"Kentimize yakışır hizmetler için işimizin başındayız’’ diyen Sarı, ‘’Ayrıca bu köklerin kaldırımlarda olduğu gibi refüj ve yolları da yarıp patlatacağı, ağaçların boy ve genişlik itibariyle çok büyüdüğünden aydınlatma direklerinin ışıklarını kapatmaya başladığı, döktüğü yaprakların yağmur suyu mazgallarını tıkayarak sokaklarda su birikintisine sebep olduğu ortadadır. Dolayısıyla sökülen ağaçların daha çok park, bahçe vb. serbest ve geniş alanlara dikilmesi uygun olduğundan dolayı yerlerini değiştirdik. Zarar vermeden söktüğümüz ağaçlarımızı Sahil Projemiz kapsamında Doğu Karadeniz caddemize diktik. İleride yaşanması kaçınılmaz sorunları bertaraf etmek maksadıyla Plaj caddemizdeki bu ağaçlarımızın yerlerine daha estetik ve caddeyi güzelleştirecek ağaçlar dikerek hizmetlerimizi sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020, 13:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER