Belediyeden çocuklara 23 Nisan hediyesi

Karasu Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen organizasyonla Karasu Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ile belediyeye ait araçlar ilçede konvoy yaptı.

Belediyeden çocuklara 23 Nisan hediyesi

   Karasu Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle konvoy düzenledi. Belediye önünden başlayan bayram turunda İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Karasu Belediyesi ekip otoları bir araya gelerek, evlerinin pencerelerinden ya da balkonlarından izleyen çocukların bayramını kutladılar. Araçlar ana cadde ve mahallelerde tur attı. Müzik ve siren seslerinin çalındığı araçlarla, evde kalan çocukların dikkatleri çekildi. Evlerinin bahçelerinde konvoyu selamlayan çocuklara zabıta görevlileri bayrak dağıttı.

İLÇEHIFSIZSIHHA KARARI

   22 Nisan Perşembe günü yayınlanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile bayramın Karasu'da nasıl kutlanacağı belirlenmişti. ‘’İlçemizde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacaktır’’ denen kararda; ‘’Çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecektir. Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak, bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları,  ses, ışık ve havai ışık gösterileri,  mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecektir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır’’ ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 11:47

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER