Belediyeden örnek etkinlik

Belediye Başkanı İshak Sarı, farkındalık yaratan bir projeye imza atarak, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla düzenlenen çevre temizliği etkinliğinde sahilde çöp topladı.

Belediyeden örnek etkinlik

   Karasu Belediyesi, Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası dolayısıyla duyarlılığa vurgu yapan bir organizasyona imza attı. Yaz mevsimi döneminde ilin en fazla göç alan ilçesi olan Karsu’da, Başkan Sarı’nın yer aldığı etkinlik ile sahil temizlendi. Gerçekleştirilen etkinlikle çevre kirliliğine dikkat çekilirken, vatandaşların çevreye karşı daha duyarlı olması konusunda da harekete geçilmiş oldu.

KİMLER KATILDI

   Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun ve İsmail Karakaş, meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler, daire amirleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mavi Bayrak Sorumluları Fikret Uluç ve Yasemin Çalışkan, cankurtaran ekipleri ve yerel basın mensupları, Çevre Günü ve Çevre Haftası dolaysıyla sahildeki çevre temizliği etkinliğine katıldı.

‘ASLINDA KEBDİMİZİ KORUMA ÇABAMIZDIR’

   Her yurttaşın temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu vurgulayan Başkan Sarı; “Havayı, suyu, doğal yaşamı koruma çabalarımız, aslında kendimizi koruma çabalarımızdır. Kaynaklarımızın tükenebilir olduğunu ve bireysel tedbirlerin önemini hatırlatarak tüm halkımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Çevre bilincine sahip ve bu konuda çok hassas olduğumuzu belirterek, bizler gibi çevre hassasiyeti olan tüm yurttaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 15:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER