‘Bilgi vermekte geç kalındı’

Karasulu muhtarlar, yaptıkları ortak açıklamada ilçe gündeminde tartışılan 142 taşınmazın alacaklı iki kuruma devri konusundaki kararın zamanında kendilerine danışılmadan alındığını belirterek, “İstişare etseydiniz, bu kadar tepki olmazdı” değerlendirmesinde bulundular.

‘Bilgi vermekte geç kalındı’

   Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın düzenlediği değerlendirme son bölümündeki kapalı oturumda görüşlerini açıklayan Karasulu muhtarlar, toplantı çıkışı görüşlerini kamuoyu ile paylaştılar. Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik tarafından okunan ortak bildiride şu görüşlere yer verildi:

‘BAŞKANI DİNLEDİK’

   “Pazartesi günü sayın kaymakamımız Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki toplantıda muhtarlarımız ve Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı’nın da katılımıyla, gündem olan Karasu Belediyesi’nin borcuna karşılık köy tüzel kişiliğinden belediyeye geçen taşınmazların devri ve satışıyla ilgili kapsamlı bir açıklama Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı tarafından muhtarlarımıza anlatıldı.”

BORÇ HEPİMİZİN’

   Karasu Belediyesi’nin borçları hepimizi ilgilendiriyor. Açıklama tatmin edici de olsa çok geç kalındı. Keşke İshak Başkan muhtarlarla 10 gün önceden bir bilgilendirme ve istişare toplantısı yapsaydı da sosyal medyada tartışmalara yol açmasaydı. Yine de kendisine muhtarlar adına teşekkür ediyorum. Ancak, ‘gönül belediyeciliği’ diyorlar ya, keşke muhtarlarla önceden konuyla ilgili istişare olsaydı.

‘MUHTAR HALKIN SÖZCÜSÜDÜR’

Muhtarlara sormak gönül belediyeciliğini yükseltir. Halkın sesi olan muhtarlar nabız ve tansiyonda önemlidir. Başından itibaren muhtarlarla yola çıkılsaydı kaos, dedikodu ortamı bu kadar büyümezdi. Halk muhtardan bilgi istiyor. Ben bilmem diyemez. Neyse ki, belediyenin borcu ödenecekse Karasu Belediyesi hepimizin; belki hizmet her mahalleye sıçrar ve atılım olur. Karasu’nun geleceğinde muhtarları devre dışı bırakamazlar. Yapılan oylama yasal olsa da vicdani olarak değil. Ama yine de Karasu’nun birlik, beraberlik ve geleceğini ön plana çıkarması adına, muhtarlar adına yapıcı olmaya her zaman varız.  Bu anlayışı muhtarlar olarak Karasu Belediyesi’nden de bekliyoruz. Muhtarların olmadığı bir projede Karasu’nun dedikodu kaosunun hiç bitmeyeceğini bilmeleri gerekir. Muhtarlar halkın sesi, vekili ve sözcüdür.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 12:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER