banner368

Bir okul daha karantinaya alındı!

Aziziye İlkokulu ve Sezi Eratik Ortaokulu'nun ardından Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda da koronavirüs vakalarının tespit edilmesi üzerine eğitim-öğretime 10 gün ara verildi. Aynı toplantıda 25 konut için de karantina kararı alındı.

Bir okul daha karantinaya alındı!

   Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu karantina altına alındı. Yüz yüze eğitimin yapıldığı okulda Covid-19 tanısı konan vakaların ve çok sayıda temaslının olması nedeniyle uzaktan eğitime geçildi. Okulda, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren 10 gün süreyle örgün eğitime ara verilip, uzaktan eğitime devam edilecek.

25 KONUT DAHA KARANTİNAYA ALINDI

  İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 15 Nisan 2021 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı kararla aynı zamanda 25 konut karantina altına alındı. Söz konusu kararla Yalı’da 6, Aziziye’de 7, İncilli’de 3, Kabakoz ve Kuzuluk’ta 2, Kızılcık, Resuller, Limandere ve Karasu mahallelerinde ise birer konut 10 gün süre ile karantinada kalacak.

   Kararda, ''Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine, mağduriyetine neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlar hakkında gerekli adli işlem başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 17:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER