BMC inşaatı durduruldu!

BMC'nin Karasu'da yapımı devam eden fabrikasının inşaatı, şirketin yeni sahibi Tosyalı Holding tarafından durduruldu

BMC inşaatı durduruldu!

ŞOK ETKİSİ YARATTI

BMC'nin hisselerinin Ethem Sancak ve Talip Öztürk tarafından Tosyalı Holding'e devrinin ardından önemli bir gelişme yaşandı. Holding yönetiminin talimatıyla BMC'nin en büyük yatırımı olan Karasu'daki fabrika inşaatı durduruldu. Bir bölümü tamamlanan ve makinelerin yerleştirilmeye başlandığı fabrika inşaatının durdurulması ilçede şok etkisi yarattı.

2020 YILINDA ÜRETİM BAŞLAYACAKTI

Devlet tarafından tahsis edilen 2 bin 200 dönüm arazi üzerinde yatırım teşvikleriyle inşa edilen fabrikayla ilgili şu ana kadar yaklaşık 100 milyon liralık yatırım yapılmıştı. Toplam yatırım maliyetinin 500 milyon dolarlık yatırım planlanan ve büyük dizel motorlardan, raylı taşıtlara, tanktan kamyona kadar bir çok aracın üretiminin planlandığı fabrikanın ilk bölümünün 2020 sonunda üretime başlaması planlanıyordu.

DEVAM EDİP ETMEME KARARI VERİLECEK

2019 Ocak'ında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen fabrikanın temel atma töreninde fabrikada 10 bin kişiye istihdam imkanı yaratılacağı belirtilmişti. Haziran 2021'de BMC'nin ortakları Ethem Sancak ve Talip Öztürk hisselerini Tosyalı Holding'e satmıştı. Tosyalı Holding yöneticileri hisse devrinin ardından Karasu'ya gelerek inşaatta incelemelerde bulundu. Ardından inşaatın durdurulması kararı alındı.

Holding'in durum tespiti yaptıktan sonra inşaata devam edip etmememe kararı vereceği belirtildi.

Kaynak: T54.com

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 15:24

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER