Bu kez denetim İhsaniye'den başladı

”Sağlık İçin, Hepimiz İçin” mottosuyla...

Bu kez denetim İhsaniye'den başladı
banner189

  Bugün (19 Ağustos Çarşamba) ”Sağlık İçin, Hepimiz İçin” mottosuyla koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

   Denetimlerde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınan önlemlere bakıldı. Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli ile kolluk birimleri katıldığı denetime İhsaniye Mahallesi’nden başlandı.

REHAVETE KAPILMAYIN

   Denetimde; alışveriş yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, çay bahçesi, kuaförler, internet kafe ve elektronik oyun yerleri, toplu ulaşım araçları, parklar ve bilumum yaşam alanları kontrol edildi. Kaymakam Helvacı ‘’Vatandaşlarımıza rehavete kapılmamaları gerektiğini söylüyoruz. Eğer kurallara uyarsak bu pandemi ikinci kez Türkiye’ye gelmeyecek’’ dedi.

İDARİ PARA CEZASI

   Tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

NEHİR AĞZINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

   Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, mendirek ve kıyı çalışmalarını da inceledi. Kaymakam Helvacı, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya Nehri ağzında yaptırılan 125 metrelik mendirek ve kıyı taşlaması şantiyesinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Kaymakam Helvacı, çalışmaların kısa sürede tamamlanarak balıkçıların yıllardır yaşadığı sorunların son bulmasını arzu ettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 13:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER