Bu kez satış yok ipotek var!

Belediye Meclisi 2021 yılının son olağan toplantısını 7 Aralık Salı günü yapacak. Gündemin en önemli maddeleri arasında, kullanılacak banka kredisine karşılık 200 dönüm arazinin ipotek edilme talebi dikkat çekiyor

Bu kez satış yok ipotek var!

   Beş maddeden oluşan gündemde, Karasu sahil kesimi için hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’na uygun olarak hazırlanan 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’nı ile Kurudere Mahallesine ait 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’nın oya sunulması yer alıyor.

200 DÖNÜM

Gündemde ayrıca belediyenin Halk Bankası’ndaki vadeli hesabında toplanan paranın kamu hizmetlerine tahsis edilmesi, belediyenin kredi çekmek için İhsaniye Mahallesi’ndeki yaklaşık 200.644,92 m2’lik (200 dönüm) arazinin ipotek gösterilmesi için belediye başkanına yetki verilesi konusu bulunuyor.

MERA DEĞİL HAZİNE

İhsaniye Muhtarı Oğuz Özden ipotek işlemini doğrulayarak, “Bir kamu bankasından beni aradılar ve arazinin piyasa değerini sordular. Bildiğim kadarıyla anlattım” diyerek ipotek işini doğruladı. Muhtar Özden söz konusu arazinin Hazine’ye ait olduğunu belirterek belediyenin burasını Hazine’den devralmış olabileceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 10:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER