Bu proje en çok onları sevindirdi

Sakarya Nehri’ni Küçükboğaz Gölü’ne birleştirecek projeye en çok sevinenler amatör olta balıkçıları oldu. Amatör balıkçı Şenol Doğu “Proje ile Karasu’da yeni bir turizm hareketi başlar” diyor.

Bu proje en çok onları sevindirdi

Yaklaşık 60 yıl önce ovada biriken yağmur sularını Sakarya Nehri’ne akıtmak amacıyla açılan ancak Aziziye altı-Küçükboğaz Gölü bağlantısı eksik kalan drenaj kanalının gündeme gelmesi amatör balıkçılar arasında büyük bir memnuniyet yarattı. Karasu Belediyesi-Devlet Su İşleri arasında yapılan görüşmeler sonucunda bağlantı projesinin hayata geçirilmesi kararı alınması üzerine görüşlerini açıklayan amatör balıkçı Şenol Doğu, bu habere çok sevindiklerini söyledi.

TURİZM HAREKETİ

Türkiye’de bazı bölgelerin amatör balıkçılar için tercih edilir yerler olduğuna işaret eden Şenol Doğu, “Örneğin baraj gölleri kıyıları bizlerin en çok ziyaret ettiğimiz ve günlerce konakladığımız alanlardır. Bunu bir turizm hareketi olarak görmek gerekir. Yerel yönetimler projelerini hayata geçirirken bu konudaki altyapıyı da hesaba katmalıdır. Karasu ulaşım bakımından çok elverişli” diye konuştu.

‘BALIK ÇOĞALIR’

“Nehirle göl kavuşursa her iki su arasında balık hareketleri başlar” diyen Şenol Doğu, bu sayede Küçükboğaz ve kanalda her çeşit tatlı su balığının yumurtlama ve yaşama alanı bulacağına dikkat çekti. Doğu, “Böyle alanlar amatör balıkçılar için cazibe merkezi olur. Eğer proje tamamlanır ve sözünü ettiğim alt yapı ihmal edilmezse Karasu da bölgemizdeki amatör balıkçıların uğrak yeri haline gelir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 15:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER