Bu tarihlere dikkat: Aile hekimleri 3 gün iş bırakacak!

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) 14-15-16 Mart tarihleri arasında iş bırakma kararı aldı. Sakarya Aile Hekimleri Derneği de bu sendikal iş bırakma faaliyetlerine katılacaklarını duyurdu.

Bu tarihlere dikkat: Aile hekimleri 3 gün iş bırakacak!

Aile hekimleri, sözleşme ve ödeme yönetmeliğinin geri çekilmesi, aile hekimleri ve aile sağlığı merkezi çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi talebiyle 17-18 Şubat tarihinde iş bırakma eylemi gerçekleştirmiş, taleplerin karşılık bulmaması halinde ise 14-15-16 Mart tarihlerinde de iş bırakma eylemini tekrarlayacaklarını duyurmuştu.

Sakarya Aile Hekimleri Derneği de Dr. Mustafa Işıklı imzasıyla yayınladığı açıklamasında bu sendikal iş bırakma faaliyetlerine katılacaklarını resmen açıkladı.

Dr. Mustafa Işıklı imzasıyla yayınlanan açıklamada, “İç hukuk ve uluslararası hukukta tanınan haklara dayanarak, vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmesi ve hastalarımızla daha çok ilgilenebilmek adına yaptığımızın taleplerin karşılanmaması nedeniyle demokratik tepkimizi göstermek adına üç günlük 14-15-16 Mart 2022 tarihlerinde söz konusu Sendikal İş bırakma faaliyetlerine katılacağımızı ve haklarımızın talebi hususunda bir ilerleme olmadığı taktirde bu eylemlerimizin artarak devam edeceğini belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 11:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER