‘Bugün Karasuspor’a trilyonları akıtın bir yıl sonra başa dönülür’

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş düzenlediği basın toplantısında, aday çıkmadığı için kongresini yapamayan Karasuspor’un geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Karakaş, “Biz yönetelim siz para verin anlayışı doğru değil. Önce altyapı ve tesisleşme daha sonra herkesin maçlara rahatlıkla gidebileceği bir ortam. O zaman kulübe herkes sahip çıkar” dedi.

‘Bugün Karasuspor’a trilyonları akıtın bir yıl sonra başa dönülür’

İlçe basını ile bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş belediye çalışmaları ve yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Açıklamalarına Doğu Karadeniz Caddesi’nde başlatılan proje ile başlayan ve yol, sivrisinekle mücadele, eğitime destek ve drenaj kanalı ile devam eden Karakaş, son olarak Karasuspor’la ilgili sorulara yanıt verdi.

İsmail Karakaş’ın basın toplantısında  ana başlıklar halinde şu görüşlere yer verdi:

SAHİL DÜZENLEMESİ

“Sahil Projesi’nin yüzde 80’i tamamlandı. Baskı beton, ışıklandırma ve oturma sistemleri dışında pek fazla iş kalmadı. Büfeler hazır, önümüzdeki yaz sezonu başında yerleştirilecek. Proje başladığında duvar konusunda bir tepki vardı. Son çıkan fırtınada bunun ne kadar gerekli olduğu anlaşıldı. Biten bölümde geri plana kum akışı büyük ölçüde engellendi. Projenin ikinci etabına ekonomik durum elverdiği takdirde en kısa zamanda başlanacak. Sahilde bulunan 800 arsa özel şahıslara ait. Bunların tasfiyesi için bazı çalışmalarımız var.”

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI

“Merkez ve kırsal mahallelerde asfalt serimi devam ediyor. Burada kıstasımız altyapının tamamlanmış olması. Bazı mahallelerde vatandaş katkısıyla betonlama faaliyetleri de sürüyor. Sinekle mücadelede larva çalışması zamanından önce 6 araçla başlatıldı. Ancak devamında gelen ciddi bir yağış nedeniyle önceden ilaçlanan bataklıklarda ve sularda yeniden larva üremesi meydana geldi. Ardından ciddi bir sivrisinek saldırısına maruz kaldık. Bazen olaylar sizin mücadelenizin önüne geçiyor.”

OKULLARA DESTEK

“Eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla tüm okullarımıza gereken destek verildi. İmar konusunda gelen şikâyetler oldu. Şu anda belediyemizde yapı için verilen ve bekletilen hiçbir dosya yok. Dosyalarında eksik olanlar hariç.

Belediye Başkanı İshak Sarı esnaf ve mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Hoş geldin Bebek kampanyası da aynı şekilde devam ediyor. Şu ana kadar 200 aile ziyaret edildi.

İlçe Spor Müdürlüğü ile birlikte çeşitli turnuvalar düzenleniyor. Bunlardan sonuncusu Kum Maratonu’dur. Bu Pazar ulusal çapta ‘lüfer yakalama’ yarışması var.”

KANAL PROJESİ

“Yağmursuyu hatlarının bağlandığı drenaj kanalındaki çalışma şu an durmuş vaziyette. Orada kazı yapan makineler Kastamonu’daki felaket bölgesine gönderildi. En kısa zamanda kaldığı yerden devam edecek. O da çok önemli bir proje. Kanal boyu rekreasyon alanları yapılacak. Yeterli su sağlanabilirse sandallar gezebilecek.”

KARASUSPOR’UN DURUMU

“Belediye Başkanı İshak Sarı’nın sporu sevmediği şeklinde söylentiler var. Ben başkanın voleybol ve futbol gibi birçok spor dalında yer aldığını biliyorum. Sosyal medyada ve özellikle Karasuspor sayfasında üzücü yorumlar yer alıyor. Karasu ve Karasuspor hepimizin. Kayyuma atıldı deniliyor, böyle bir adım atılmamış. Başkan görüşmüyor diyorlar, kim görüşmek istiyor belli değil. Biz herkesle her zaman görüşmeye açığız. Bütün spor dalları bizim değerimiz. Spor insanları hoşgörü içinde bir araya getirip kaynaşmalarını sağlar. Paylaşımlar belediyeyi karalama kampanyasına dönüştü. Bu ilçede işadamları var, esnaf var. Bir adım atın ve çalışma yapın. Yok, illa belediye… “

ÖNCE ASLİ GÖREV

“Belediye önce asli görevlerini yapacak. Bugün siz trilyonları akıtsanız bile bir yıl sonra başa dönülür. O nedenle bir altyapı oluşturup tesisleşmeniz gerekir. Biz belediye olarak bir spor kompleksi için çalışıyoruz. Sahaya aydınlatma sistemi kurduk. Biz Karasuspor’un dün yanındaydık bugün de yanındayız. Ama Karasuspor koltuğuna oturup belediye versin diye beklenmemeli. Karasu’nun yol, park ve benzeri birçok eksiklikleri var.”

‘EL BİRLİĞİYLE OLUR’

Şimdi milyonlarca lirayı Karasuspor’a aktarsak doğru olur mu? Bize gelsinler, şunları yaptık, sizden de şunları istiyoruz desinler. Vermezsek ondan sonra konuşulsun. Bunun kasti yapıldığını düşünüyorum. Karasuspor maçlarını tribünlerden ailece izleyebilecek noktaya getirirsek herkes takıma zaten sahip çıkar. Ekonomik durumu müsait olan belediyeler parasal destek veriyor olabilir. Bizim durumumuz müsait değil. Biz yönetiriz siz para verin yaklaşımı olmaz.”

Haber: Dilek Kadı

BELEDİYE BASIN AÇIKLAMASI

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 11:47

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER